generau i jego historie

photo

Temat: Żubry vs Znicz
Kwart Mispol/ Znicz: 17:19, 25:20, 22:33, 16:16

Punkty Mispol: Tomasz Kujawa 20, Marcin Krajewski 14, Rafał Kulikowski 13, Adam Kilian 8, Łukasz Wilczek 8, Przemysław Zadykowicz 7, Piotr Brzozowski 4, Arkadiusz Zabielski 2, Łukasz Chelis 2, Michał Kowalik 2, Marcin Monach 0

Punkty Znicz: Grzegorz Malewski 17, Michał Wołoszyn 14, Dominik Czubek 14, Jacek Rybczyński 12, Marcin Matuszewski 12, Artur Bajer 11, Łukasz Kwiatkowski 4, Marcin Ecka 2, Dariusz Aziewicz 2
Źródło: zubry.fora.pl/a/a,387.html



Temat: Przygotowania do rozgrywek - zima 2007/08
Pelikan Łowicz 2-0 OKS 1945 Olsztyn
Przemysław Cichoń 26, Michał Adamczyk 72

Pelikan Łowicz: Jakub Studziński - Maciej Pastuszka, Marcin Pacan, Marcin Staniek, Josef Petřík - Maciej Wyszogrodzki (64 Piotr Gawlik), Michał Łochowski, Robert Hyży, Robert Wilk, Przemysław Cichoń (61 Michał Adamczyk) - Radosław Kowalczyk (46 Adam Kardasz).



OKS 1945 Olsztyn: Bartosz Grygorowicz - Dariusz Frankowski, Tomasz Zakierski, Tomasz Aziewicz, Jarosław Rzeźnikiewicz (46 Jakub Prusik) - Jacek Gabrusewicz (46 Łukasz Harmaciński), Kamil Graczyk (46 Maciej Szostek), Grzegorz Lech, Daniel Michałowski - Łukasz Suchocki, Sebastian Spychała (46 Marcin Łukaszewski).
Źródło: ekstraklasakibice.fora.pl/a/a,4174.html


Temat: Transfery, przymiarki transferowe i sparingi Lato 2007
25 lipca 2007, 17:00 - Zambrów
ŁKS Łomża 3-0 OKS 1945 Olsztyn
Piotr Petasz 35, John Raus 52, 68

ŁKS Łomża: Kamil Ulman - Paweł Galiński (46 Sylwester Sokół), Mikołaj Skórnicki (60 Karol Bortnik), Cezary Stefańczyk (46 Paweł Jurgielewicz) - Damian Świerblewski (46 Mariusz Boguszewski), Łukasz Adamski (46 Piotr Ogrodowicz), Tomasz Łuba (46 Paweł Sędrowski), Grzegorz Lewandowski, Piotr Petasz (46 Jakub Waszkowski) - Tomasz Bzdęga (46 Mariusz Siara), Michał Bała (46 John Raus).


OKS 1945 Olsztyn: Bartosz Grygorowicz (Grzegorz Sobiech) - Dariusz Frankowski (Paweł Podhorodecki), Tomasz Aziewicz (Tomasz Żakowski), Tomasz Zakierski, Jarosław Rzeźnikiewicz - Daniel Michałowski, Grzegorz Lech (Kamil Graczyk), Dawid Wiśniewski (Adamcewicz), Sebastian Spychała (Piotr Trzciński) - Łukasz Suchocki, Łukasz Harmaciński (Marek Śnieżawski).


W sparingowym spotkaniu rozegranym w Zambrowie drugoligowy ŁKS Łomża pokonał trzecioligowy OKS 1945 Olsztyn 3-0 (1-0).

Ten Włoch co stzrelil2 bramki to wydaje mi sie ze bedzie objawienie rundy(sezonu).Widac ze chlopaki zgrywaja sie coraz bardziej,cieszy to zwlaszcza przed pierwszym meczem w 2lidze.
Źródło: ekstraklasakibice.fora.pl/a/a,2832.html


Temat: FAZA GRUPOWA - 2 KOLEJKA
OKS 1945 OLSZTYN - AUCHAN SANDECJA NOWY SĄCZ 0:2
Adam Czerkas 23, Marek Zieńczuk 85
żółte kartki: Aziewicz, Koprucki, Kowalski, Tunkiewicz/ Makuch
widzów: 2.300
sędziował: Tomasz Radkiewicz - Łódź

SANDECJA: Mariusz Różalski - Marcin Makuch, Cleber, Jano Froelich, Petar Borovicanin, Junior Diaz - Marcin Stefanik (60, Dariusz Gawęcki), Marek Zieńczuk, Maciej Bębenek - Adam Czerkas (60, Piotr Bania), Grzegorz Kmiecik

Posiadanie piłki: 42 - 58
Faule: 25 - 14
Rzuty rożne: 4 - 7
Strzały: 5 - 13
Strzały celne: 2 - 5

Różalski 2,5, Makuch 3, Cleber 4, Froelich 2,5, Borovicanin 2, Diaz 3, Stefanik 1,5, Gawęcki 3, Zieńczuk 4, Bębenek 2,5, Czerkas 4,5, Bania 2, Kmiecik 3,5
Źródło: managerekstraklasa10.fora.pl/a/a,778.html


Temat: Licytacja Zawodników do I edycji FBL
Arabas, Grzegorz [ AZS Koszalin ]-10tys. and1
Bigus, Rafał [ PBG Basket Poznań ]-660tys. and1
Cesnauskis, Mantas [ Energa Czarni Słupsk ]-15tys. and1
Kukiełka, Grzegorz [ Sokołów Znicz Jarosław ]-5tys. and1
Mojica, Javier [ AZS Koszalin ]-2,5mln and1
Reynolds, Grady [ Sokołów Znicz Jarosław ]-2,5mln and1
Szubarga, Krzysztof [ Atlas Stal Ostrów Wlkp. ]-900tys. and1
Reese, George [ AZS Koszalin ]-190tys. and1
Obrzut, Łukasz [ ISS Sportino Inowrocław ]-2tys. and1
Dixon, David [ Bank BPS Basket Kwidzyn ]-20tys.and1
Logan, David-1,5mln-and1
Pluta, Andrzej [ Anwil Włocławek ]-15tys-and1
Celej, Tomasz [ Sokołów Znicz Jarosław ]-75tys.-and1
Mojica, Javier [ AZS Koszalin ] -60tys.-and1
Ecka, Marcin [ Sokołów Znicz Jarosław ]-2tys-and1
Oduok, Ime [ AZS Koszalin ]-2 tys-and1
Sulowski, Jacek [ Polpharma Starogard Gdański ]-5tys-and1
Sroka, Marcin [ Energa Czarni Słupsk ] - 15tys.-and1
Andrzejewski, Tomasz [ Atlas Stal Ostrów Wlkp. ] 1tys.-and1
Aziewicz, Dariusz [ Polonia Warszawa ] -1tys.-and1
Źródło: fantasybasketliga.fora.pl/a/a,8.html


Temat: Adresy do listy Librusa
Każdy poseł ma wiele adresów mailowych, tutaj są te sejmowe. Jak się coś napisze to pewnie dotrze gdzie trzeba.

Posłowie PO

Urszula.Augustyn@sejm.pl <Urszula>
Marek.Biernacki@sejm.pl <Marek>
Andrzej.Biernat@sejm.pl <Andrzej>
Andrzej.Bula@sejm.pl <Andrzej>
Tadeusz.Aziewicz@sejm.pl <Tadeusz>
Renata.Butryn@sejm.pl <Renata>
Janusz.Cichon@sejm.pl <Janusz>
Ewa.Drozd@sejm.pl <Ewa>
Joanna.Fabisiak@sejm.pl <Joanna>
Lukasz.Gibala@sejm.pl <Lukasz>
Tomasz.Glogowski@sejm.pl <Tomasz>
Jaroslaw.Gowin@sejm.pl <Jaroslaw>
Rafal.Grupinski@sejm.pl <Rafal>
Stanislaw.Huskowski@sejm.pl <Stanislaw>
Jan.Kazmierczak@sejm.pl <Jan>
Jozef.Klim@sejm.pl <Jozef>
Magdalena.Kochan@sejm.pl <Magdalena>
Bronislaw.Komorowski@sejm.pl <Bronislaw>
Domicela.Kopaczewska@sejm.pl <Domicela>
Agnieszka.Rajewicz-Kozlowska@sejm.pl <Agnieszka>
Marek.Krzakala@sejm.pl <Marek>
Tomasz.Kulesza@sejm.pl <Tomasz>
Jan.Kuriata@sejm.pl <Jan>
Izabela.Leszczyna@sejm.pl <Izabela>
Dariusz.Lipinski@sejm.pl <Dariusz>
Joanna.Mucha@sejm.pl <Joanna>
Stefan.Niesiolowski@sejm.pl <Stefan>
Andrzej.Nowakowski@sejm.pl <Andrzej>
Miroslawa.Nykiel@sejm.pl <Miroslawa>
Marzena.Okla-Drewnowicz@sejm.pl <Marzena>
Zbigniew.Pacelt@sejm.pl <Zbigniew>
Danuta.Pietraszewska@sejm.pl <Danuta>
Kazimierz.Plocke@sejm.pl <Kazimierz>
Marek.Plura@sejm.pl <Marek>
Grzegorz.Roszak@sejm.pl <Grzegorz>
Zbigniew.Rynasiewicz@sejm.pl <Zbigniew>
Henryk.Siedlaczek@sejm.pl <Henryk>
Andrzej.Smirnow@sejm.pl <Andrzej>
Miron.Sycz@sejm.pl <Miron>
Krystyna.Szumilas@sejm.pl <Krystyna>
Irena.Tomaszak-Zesiuk@sejm.pl <Irena>
Cezary.Urban@sejm.pl <Cezary>
Jaroslaw.Urbaniak@sejm.pl <Jaroslaw>
Marek.Wojtkowski@sejm.pl <Marek>
Ewa.Wolak@sejm.pl <Ewa>
Ryszard.Zawadzki@sejm.pl <Ryszard>
Anna.Zielinska-Glebocka@sejm.pl <Anna>
Wojciech.Ziemniak@sejm.pl <Wojciech>

Posłowie PSL

Miroslaw.Pawlak@sejm.pl <Miroslaw>
Tadeusz.Slawecki@sejm.pl <Tadeusz>

Posłowie Polska XXI

Jaroslaw.Sellin@sejm.pl Jaroslaw.Sellin@sejm.pl>
Pawel.Zalewski@sejm.pl <Pawel>

PS. Brakuje adresu Ujazdowskiego.
Źródło: dobrynauczyciel.fora.pl/a/a,539.html


Temat: Co u innych drużyn?
Na zakończenie "ostateczne" składy ekip z Warmii i Mazur ....

OKS 1945
Bramkarze: Bartosz Grygorowicz (ur. 1986), Grzegorz Sobiech (1986), Łukasz Okuniewski (1990)
Obrońcy: Tomasz Aziewicz (1982), Dariusz Frankowski (1986), Paweł Podhorodecki (1987), Sebastian Spychała (1987), Jarosław Rzeźnikiewicz (1982), Tomasz Zakierski (1981), Tomasz Żakowski (1986)
Pomocnicy: Paweł Alancewicz (1988), Jacek Gabrusewicz (1982), Kamil Graczyk (1987), Grzegorz Lech (1983), Daniel Michałowski (1987), Paweł Szymański (1988), Piotr Trzciński (1977), Dawid Wiśniewski (1986)
Napastnicy: Paweł Łukasik (1986), Łukasz Harmaciński (1982), Łukasz Suchocki (1987), Marek Śnieżawski (1984)
Przybyli: Suchocki, Rzeźnikiewicz (Jeziorak Iława), Zakierski (Drwęca NML), Sobiech (Rodło Kwidzyn), Alancewicz (powrót z Mrągowii), Szymański (z drużyny juniorów)
Odeszli: Jarosław Kaszuba, Krzysztof Górzec, Przemysław Czerwiński, Rafał Nieradka, Rafał Ciupiński
Trener: Andrzej Nakielski - Przede wszystkim chcę, żeby moi zawodnicy w każdym spotkaniu dawali z siebie wszystko. Wiem, że nie będzie łatwo, ale został nam postawiony konkretny cel, który musimy zrealizować. Czego najbardziej się obawiam? Że oprócz kilku piłkarzy większość po raz pierwszy zagra na tym szczeblu. To właśnie może zdecydować, że w niektórych spotkaniach zabraknie nam tego doświadczenia. Z drugiej strony ten czas musiał kiedyś nadejść. Już w pierwszym meczu zmierzymy się z silnym rywalem, dlatego boisko zweryfikuje nasze umiejętności.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Bramkarze: Andrzej Szreiber (ur. 1984), Patryk Rolka (1991)
Obrońcy: Bartłomiej Pietrasik (1984), Bartosz Dreszler (1988), Mohammed Eid (1983), Przemysław Roszkowski (1984), Piotr Piceluk (1986), Adrian Urbański (1989)
Pomocnicy: Łukasz Ciechowski (1988), Piotr Rybkiewicz (1988), Łukasz Malanowski (1985), Artur Marcfeld (1988), Adrian Kural (1988), Maciej Szostek (1987), Marcin Jurewicz (1987), Grzegorz Juzwa (1986), Marcin Karczewski (1986)
Napastnicy: Arnold Kołakowski (1986), Piotr Piceluk (1988), Samir Rafique (1983), Jarosław Kaszuba (1986), Krystian Rochewicz (1983)
Przybyli: Szreiber (Sparta Brodnica), Rolka (wychowanek), Rochewicz i Piceluk (obydwaj Zamek Kurzętnik), Ciechowski (sparta Brodnica), Szostek i Jurewicz (obydwaj Warmia Olsztyn), Juzwa (Hetman Białystok), Karczewski (wolny transfer), Kaszuba (OKS 1945 Olsztyn), Wójcik (szkoleniowiec)
Odeszli: Łukasz i Rafał Gikiewicz, Jarosław Talik, Łukasz Morawski, Tomasz Zakierski, Jan Kancidrowski, Michał Gruszczyński, Krzysztof Filipek, Łukasz Nadolny

Trener: Jerzy Wójcik - W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Mamy młody, ambitny zespół, zbudowany praktycznie od nowa i zobaczymy, co takiego pokaże na boisku. Od drużyny oczekuję przede wszystkim zaangażowania i woli walki. Wiadomo, że są to młodzi zawodnicy, mają już pewne umiejętności, ale ważniejsze jest, by walczyli i zostawili na boisku serce. Myślę, że to przyniesie oczekiwane efekty. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak zespół będzie grał, ale nasz główny cel to utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek, na jakim jesteśmy obecnie. Jeśli uda nam się wygrać coś więcej, to będzie duży sukces całego klubu.

Olimpia Elbląg
Bramkarze: Krzysztof Hyz (1982), Sebastian Pietruszka (1990), Andrzej Szyszko (ur. 1979), Konrad Wilczyński (1989)
Obrońcy: Maciej Anuszek (1989), Rafał Anuszek (1986), Michał Gruszczyński (1982), Wojciech Kitowski (1987), Arkadiusz Koprucki (1984), Kamil Kopycki (1989), Ernest Matusewicz (1985), Sławomir Mazurkiewicz (1983), Mateusz Prześniak (1989)
Pomocnicy: Mateusz Bodganowicz (1990), Daniel Ciesielski (1985), Adrian Fedoruk (1986), Rafał Lepka (1978), Tomasz Sambor (1985), Łukasz Wróblewski (1984)
Napastnicy: Łukasz Gikiewicz (1987), Adam Niedźwiecki (1990), Marcin Sierechan (1980), Michał Tomczyk (1990), Piotr Trafarski (1983)
Przybyli: Szyszko (Wigry Suwałki), Matusewicz, Gruszczyński, Gikiewicz (wszyscy Drwęca NML), Prześniak (Pogoń Prabuty), Wilczyński, M. Anuszek, Bogdanowicz, Tomczyk, Niedźwiecki (wszyscy z zespołu juniorów)
Odeszli: Artur Chrzonowski, Daniel Czuk, Wiesław Korzeb, Piotr Ruszkul
Trener: Zbigniew Kieżun - Co do transferów, to nie ma chyba szkoleniowca w naszym kraju, który może powiedzieć, że ma wszystkich zawodników jakich chce. Oczywiście wiąże się to z problemami finansowymi większości zespołów. Wierzę, że awansujemy do nowo utworzonej drugiej ligi, choć nie będzie łatwo. Warmia i Mazury są białą plamą na piłkarskiej mapie Polski i dlatego czas najwyższy to zmienić. Chciałbym, żeby za rok na wyższym szczeblu ponownie spotkały się ze sobą Olimpia, Drwęca i OKS.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
Źródło: lks1921.fora.pl/a/a,284.html


Temat: Nowa II liga - temat zbiorczy
Cztery kolejki nowej II ligi wschodniej juz za nami. Oto wyniki:

Kolejka 1 - 26-27 lipca

Jeziorak Iława 1-0 OKS 1945 Olsztyn 30 lipca, 17:00 (3.000)
Wojciech Figurski 14
Start Otwock 0-0 Hetman Zamość 26 lipca, 17:00 (1.000)
Ponidzie Nida Pińczów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 10 września
Okocimski KS Brzesko 3-3 Wigry Suwałki 27 lipca, 17:00 (900)
Marcin Kajca 22, Łukasz Szczoczarz 37 (k), Piotr Kajda 55 - Daniel Ołowniuk 24, Karol Drągowski 71, 76 (k)
Concordia Piotrków Trybunalski 1-1 Przebój Wolbrom 30 lipca, 17:00 (300)
Ireneusz Komar 34 - Adrian Mielec 40
Sokół Aleksandrów Łódzki 2-0 Sandecja Nowy Sącz 26 lipca, 17:00 (800)
Przemysław Ziółkowski 44, Marcin Olejniczak 76
ŁKS Łomża 2-1 Stal Poniatowa 30 lipca, 17:00 (500)
Mariusz Siara 46, 62 (k) - Łukasz Stręciwilk 45
Kolejarz Stróże - Górnik Wieliczka 20 sierpnia, 17:00
Pelikan Łowicz 2-1 Ruch Wysokie Mazowieckie 27 lipca, 11:15 (900)
Radosław Stencel 41, Przemysław Cichoń 62 - Dzidosław Żuberek 69 (k)

Kolejka 2 - 2-3 sierpnia

OKS 1945 Olsztyn 0-1 Sandecja Nowy Sącz 2 sierpnia, 17:00 (1.000)
Mateusz Żyła 53
Przebój Wolbrom 4-1 Sokół Aleksandrów Łódzki 2 sierpnia, 17:00 (1.000)
Jarosław Rak 57, 80 (k), 90, Wojciech Ankowski 64 - Dawid Hoderko 88
Pelikan Łowicz 2-1 Concordia Piotrków Trybunalski 3 sierpnia, 11:15 (1.000)
Dariusz Kozubek 3, Radosław Stencel 20 - Kamil Goryszewski 13
Wigry Suwałki 1-0 Ruch Wysokie Mazowieckie 2 sierpnia, 17:00 (1.100)
Andrzej Niewulis 53
ŁKS Łomża 0-1 Górnik Wieliczka 2 sierpnia, 17:00 (200)
Mateusz Leśniowski 16
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 Stal Poniatowa 2 sierpnia, 17:00 (1.500)
Michał Stachurski 20, Michał Pietrzak 76
Hetman Zamość 4-0 Ponidzie Nida Pińczów 3 sierpnia, 17:00 (2.000)
Jakub Cieciura 16, 69, Andrzej Wachowicz 62, Radosław Mikołajek 75
Jeziorak Iława 0-3 Start Otwock 2 sierpnia, 17:00 (1.500)
Rafał Szwed 47, Sebastian Kęska 78, Krzysztof Kuźmińczuk 83
Okocimski KS Brzesko 0-1 Kolejarz Stróże 2 sierpnia, 18:00 (450)
Krzysztof Szymczyk 90

Kolejka 3 - 6 sierpnia

Start Otwock 2-0 OKS 1945 Olsztyn 6 sierpnia, 17:00 (1.000)
Christian Okafor-Agu 1, Sebastian Kęska 18
Ponidzie Nida Pińczów 1-0 Jeziorak Iława 6 sierpnia, 17:00 (800)
Robert Ciekalski 65
Stal Poniatowa 0-1 Hetman Zamość 6 sierpnia, 17:00 (400)
Jakub Cieciura 49
w Łęcznej
Górnik Wieliczka 0-1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6 sierpnia, 18:00 (300)
Krystian Kanarski 74
Okocimski KS Brzesko 6-0 ŁKS Łomża 6 sierpnia, 17:30 (400)
Marcin Kajca 29, Łukasz Szczoczarz 32, 79, Jarosław Krzak 71, Marcin Zontek 77, Mariusz Gnyla 84
Ruch Wysokie Mazowieckie 2-0 Kolejarz Stróże 6 sierpnia, 17:00 (300)
Wojciech Kobeszko 9, Michał Twardowski 19
Concordia Piotrków Trybunalski 2-0 Wigry Suwałki 6 sierpnia, 17:00 (400)
Daniel Fabich 42, Hubert Górski 57
Sokół Aleksandrów Łódzki 0-0 Pelikan Łowicz 6 sierpnia, 17:00 (600)
Sandecja Nowy Sącz 1-0 Przebój Wolbrom 6 sierpnia, 17:30 (2.100)
Mariusz Mężyk 77

Kolejka 4 - 9-10 sierpnia

OKS 1945 Olsztyn 3-3 Przebój Wolbrom 9 sierpnia, 17:00 (1.000)
Tomasz Aziewicz 10, Sebastian Spychała 87, Paweł Łukasik 90 - Piotr Tomasik 57, Adrian Mielec 67, Marcin Siedlarz 70
Pelikan Łowicz 1-0 Sandecja Nowy Sącz 10 sierpnia, 11:15 (1.100)
Przemysław Cichoń 45
Wigry Suwałki 1-0 Sokół Aleksandrów Łódzki 9 sierpnia, 17:00 (700)
Kamil Lauryn 29
Kolejarz Stróże 1-0 Concordia Piotrków Trybunalski 10 sierpnia, 17:00 (700)
Daniel Armatys 68
ŁKS Łomża 0-0 Ruch Wysokie Mazowieckie 10 sierpnia, 17:00 (600)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5-1 Okocimski KS Brzesko 9 sierpnia, 17:00 (2.500)
Tomasz Ciesielski 18, TomĂĄą Libič 22, Michał Pietrzak 25, Krystian Kanarski 37, Kelechi Zeal Iheanacho 84 - Piotr Kajda 10
Hetman Zamość 0-0 Górnik Wieliczka 10 sierpnia, 17:00 (2.500)
Jeziorak Iława 1-1 Stal Poniatowa 10 sierpnia, 15:00 (800)
Przemysław Roszkowski 71 - Bartłomiej Mazurek 12
Start Otwock 1-0 Ponidzie Nida Pińczów 9 sierpnia, 17:00 (800)
Rafał Szwed 84 (k)

Tabela II Ligi wschodniej po 4. kolejkach:


Źródło: ekstraklasakibice.fora.pl/a/a,5371.html