generau i jego historie

photo

Temat: Pink Floydówka
Ojjj wkradl sie okrutny błąd:( namieszalam bede w poblizu slaska nie po 14tym a po 24tym lipca... przpraszam z rozpedu sie pomyslilam..moze dlatego ze tak na prawde to chcialabym tam byc chocby jush dzis... bede w miejscowości Ustroń czli jak wszystkim wiadomo beskid śląski, z tym ze jade tam do mojej kuzynki...i tak sie zastanawiam jak bym dojechala chocby do Krakoa..co tam dojechala! ale jak bym wrocila?? niee tego chyba nie jestem w stanie zrobic....chociaz przeciez moge wrócić stopem ostatnio zwiedziam sobie mazury i mazowsze...stopem :]
Źródło: forum-muzyczne.net/index.php?showtopic=5027



Temat: Ustroń
Hello,witam wszystkich zajnteresowanych ,ktorzy tak jak ja uwielbiaja tego typu wypoczynek,chca odreagowac "niestety"codzienne stresy ,a co najwazniejsz przy tej okazji zgubic kilka zbednych kilogramow.Wszystko to, mozesz siagnąć przyjezdzajac do Ustronia, hotelu"Mazowsze".Mazowsze oferuje Ci wszystko to w najlepszym wydaniu, żebyscie mogli osiagnąc zamierzonyy cel,czyli odpowiednią ,bardzo smaczną dietę strukturalną Doktora Bardadyna ,ruch na świerzym pwietrzu w towarzystwie przeszkolonych do tego celu przystojnych ,młodych , instrukworów ,aerobik "suchy"i ćwiczenia na basenie (hotel posiada basen)i co jest dla mnie istotne na terenie obiektu znajduje sie wspaniala kawiarnia ,w której obsluguje miły i sympatyczny pan Irek .PS.Uwierzcie !!!,nie ściemniam i kitu nie wciskam ,bywam tam pięć razy w roku(Nowy Rok również witam w Mazowszu),chcesz sie ze mna spotkać, nie jest to trudne, a warto mnie poznać )hahahahaha -zaprawszam =Anka "Strutkuralna"=
Źródło: strukturalne.fora.pl/a/a,191.html


Temat: Ustroń
Witam serdecznie Wiolu, byłam już pare razy w Ustroniu na wczasach odchudzających i efekty są zachwycające. Polegają nie tylko na spadku masy ciała ale przede wszystkim na poprawie samopoczucia i samooceny. Spadek masy ciała w ciagu jednego tygodnia zależy od wielu czynników:) głównie od metabolizmu a także od tego jaką masz wagę wyjściową i jakie masz tendencje do tycia. Jak dobrze pamietam po pierwszym tygodniowym pobycie w Mazowsze SPA w Ustroniu schudłam 4 kilo i czułam się swietnie, wypoczęta, zrelaksowana (mimo napietego programu ruchowego:)), odnowiona :) i co najważniejsze lżej :). Dieta jest świetna, ośrodek zachwycający, obsługa bardzo miła i sympatyczna - polecam gorąco!!!!
Źródło: strukturalne.fora.pl/a/a,191.html


Temat: III liga - analizy,dyskusje
Od sezonu 2008/09 IV liga będzie nosić nazwę III liga.

Kluby które zagrają w III lidze w sezonie 2008/09:


III liga, gr. łódzko-mazowiecka:

Spadkowicze z III ligi: Mazowsze Grójec, Nadnarwianka Pułtusk, Radomiak Radom, Stal Głowno, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, UKS SMS Łódź.
Utrzymały się z grupy łódzkiej: MKS Kutno, Omega Kleszczów, Stal Niewiadów, Warta Sieradz, Woy Opoczno.
Utrzymały się z grupy mazowieckiej: GLKS Nadarzyn, Legionovia Legionowo, Mazur Karczew, Narew Ostrołęka.
Baraż mazowiecki: Mazowsze Płock/Broń Radom.

III liga, gr. podlasko-warmińsko-mazurska:

Spadkowicze z III ligi: Olimpia Elbląg, Orzeł Kolno, Warmia Grajewo.
Utrzymały się z grupy podlaskiej: Cresovia Siemiatycze, Olimpia Zambrów, Pogoń Łapy, Sokół Sokółka, Sparta Augustów, Supraślanka Supraśl.
Utrzymały się z grupy warmińsko-mazurskiej: Concordia Elbląg, Czarni Olecko, Huragan Morąg, Mrągowia Mrągowo, Start Działdowo, Vęgoria Węgorzewo.
Baraż międzygrupowy: MKS Mielnik/Zatoka Braniewo.

III liga, gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolska:

Spadkowicze z III ligi: Kujawiak Włocławek, Mieszko Gniezno, Zdrój Ciechocinek.
Utrzymały się z grupy kujawsko-pomorskiej: Chemik Bydgoszcz, Goplania Inowrocław, Lech Rypin, Legia Chełmża, Olimpia Grudziądz, Włocłavia Włocławek.
Utrzymały się z grupy wielkopolskiej: Aluminium Konin, Dąb/Derby Czarnylas, Polonia Leszno, Polonia Nowy Tomyśl, Promień Opalenica, Sparta Oborniki.
Baraż międzygrupowy: Mień Lipno/Unia Swarzędz.

III liga, gr. pomorsko-zachodniopomorska:

Spadkowicze z III ligi: Cartusia Kartuzy, Kaszubia Kościerzyna, KP Police, Rega-Merida Trzebiatów, Rodło Kwidzyn, Wierzyca Pelplin.
Utrzymały się z grupy pomorskiej: Bałtyk Gdynia, Bytovia Bytów, Gryf 95 Słupsk, Orkan Rumia, Zatoka Puck (2).
Utrzymały się z grupy zachodniopomorskiej: Astra Ustronie Morskie, Błękitni Stargard Szczeciński, Darzbór Szczecinek, Dąb Dębno, Sława Sławno.

III liga, gr. dolnośląsko-lubuska:

Spadkowicze z III ligi: Arka Nowa Sól, Chrobry Głogów, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Pogoń Świebodzin, Unia Kunice.
Utrzymały się z grupy dolnośląskiej: Górnik Polkowice, Motobi/Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Polonia/Sparta Świdnica, Wulkan Wrocław, Pogoń Oleśnica. Zagłębie II Lubin
Utrzymały się z grupy lubuskiej: Ilanka Rzepin, Lechia II Zielona Góra, Łucznik Strzelce Krajeńskie, MKS Oława. Promień Żary, Tęcza Krosno Odrzańskie.

III liga, gr. opolsko-śląska:

Spadkowicze z III ligi: Koszarawa Żywiec, Rozwój Katowice, Skalnik Gracze, Walka Makoszowy.
Utrzymały się z grupy opolskiej: LZS Leśnica, Rajfel Krasiejów, Ruch Zdzieszowice, Silesius Kotórz Mały, TOR Dobrzeń Wielki, Victoria Chróścice.
Utrzymały się z grupy śląskiej: Beskid Skoczów, Energetyk ROW Rybnik, Orzeł Babienica/Psary, Pniówek Pawłowice Śląskie, Ruch Radzionków.
Baraż śląski: BKS Stal Bielsko-Biała/MK Górnik Katowice.

III liga, gr. lubelsko-podkarpacka:

Spadkowicze z III ligi: Avia Świdnik, Łada Biłgoraj, Orlęta Radzyń Podlaski, Resovia, Stal Rzeszów, Wisłoka Dębica.
Utrzymały się z grupy lubelskiej: Górnik II Łęczna, Orlęta Łuków, Spartakus Szarowola, Stal Kraśnik, Tomasovia Tomaszów Lubelski.
Utrzymały się z grupy podkarpackiej: Izolator Boguchwała, Krośnianka-Karpaty Krosno, Orzeł Przeworsk, Stal Mielec, Unia Nowa Sarzyna.

III liga, gr. małopolsko-świętokrzyska:

Spadkowicze z III ligi: Hutnik Kraków, Naprzód Jędrzejów, Wierna Małogoszcz.
Utrzymały się z grupy małopolskiej: Dalin Myślenice, LKS Nieciecza, Garbarnia Kraków, Glinik/Karpatia Gorlice, Puszcza Niepołomice, Unia Tarnów.
Utrzymały się z grupy świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Lubrzanka Kajetanów, Neptun Końskie, Orlicz Suchedniów, Piaskowianka Piaski, Pogoń 1945 Staszów.
Baraż międzygrupowy: MZKS Alwernia/Granat Skarżysko-Kamienna. dnia Pon 19:01, 04 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: skocznia1.fora.pl/a/a,1523.html


Temat: Artykuły na temat polskiej piłki nożnej
Ekstraklasa, I, II i III liga - 2008/09
Po wczorajszych barażach o udział w nowej II lidze wyjaśniło się prawie wszystko, jeśli chodzi o skład Ekstraklasy, I, II i III ligi w nowym sezonie. Przedstawiamy, jak będą wyglądały poszczególne ligi w nadchodzących rozgrywkach.

Ekstraklasa

Arka Gdynia(*), Cracovia, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Łódzki KS, Odra Wodzisław Śląski, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.

(*) - Arka Gdynia uzyska awans do Ekstraklasy, jeżeli uprawomocni się wyrok wobec Zagłębia Lubin orzekający karną degradację o jedną klasę rozgrywkową. Mogą też zajść dalsze zmiany w zestawie drużyn Ekstraklasy, jeżeli ukarane zostaną kolejne kluby np. Korona Kielce, wobec której prowadzone jest postępowanie.

I liga

Dolcan Ząbki, Flota Świnoujście, GKP Gorzów Wielkopolski, GKS Jastrzębie, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Kmita Zabierzów, Motor Lublin, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Stal Stalowa Wola, Warta Poznań, Widzew Łódź, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Znicz Pruszków.

Uwaga! W składzie I ligi i niższych lig mogą zajść zmiany wynikające z nieotrzymania licencji przez poszczególne kluby.

II liga, gr. zachodnia

Spadkowicz z Orange Ekstraklasy: Zagłębie Sosnowiec.
Spadkowicz z II ligi: Tur Turek.
Utrzymały się z grupy II: Elana Toruń, Jarota Jarocin, Kotwica Kołobrzeg, Nielba Wągrowiec, Unia Janikowo, Victoria Koronowo.
Utrzymały się z grupy III: Gawin Królewska Wola, Lechia Zielona Góra, Miedź Legnica, MKS Kluczbork, Polonia Słubice, Raków Częstochowa.
Beniaminkowie: Czarni Żagań, GKS Tychy '71, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz.

II liga, gr. wschodnia

Spadkowicze z II ligi: ŁKS Łomża, Pelikan Łowicz.
Utrzymały się z grupy I: Concordia Piotrków Trybunalski, OKS 1945 Olsztyn, Ruch Wysokie Mazowieckie, Sokół Aleksandrów Łódzki, Wigry Suwałki.
Utrzymały się z grupy IV: Górnik Wieliczka, Hetman Zamość, Kolejarz Stróże, KSZO Ostrowiec Św., Okocimski KS Brzesko, Przebój Wolbrom, Sandecja Nowy Sącz.
Beniaminkowie: Jeziorak Iława, Ponidzie Nida Pińczów, Stal Poniatowa, Start Otwock.

III liga, gr. łódzko-mazowiecka

Spadkowicze z III ligi: Mazowsze Grójec, Nadnarwianka Pułtusk, Radomiak Radom, Stal Głowno, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, UKS SMS Łódź.
Utrzymały się z grupy łódzkiej: MKS Kutno, Omega Kleszczów, Stal Niewiadów, Warta Sieradz, Woy Opoczno.
Utrzymały się z grupy mazowieckiej: GLKS Nadarzyn, Legionovia Legionowo, Mazur Karczew, Narew Ostrołęka.
Baraż mazowiecki: Mazowsze Płock/Broń Radom.

III liga, gr. podlasko-warmińsko-mazurska

Spadkowicze z III ligi: Olimpia Elbląg, Orzeł Kolno, Warmia Grajewo.
Utrzymały się z grupy podlaskiej: Cresovia Siemiatycze, Olimpia Zambrów, Pogoń Łapy, Sokół Sokółka, Sparta Augustów, Supraślanka Supraśl.
Utrzymały się z grupy warmińsko-mazurskiej: Concordia Elbląg, Czarni Olecko, Huragan Morąg, Mrągowia Mrągowo, Start Działdowo, Vęgoria Węgorzewo.
Baraż międzygrupowy: MKS Mielnik/Zatoka Braniewo.

III liga, gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Spadkowicze z III ligi: Kujawiak Włocławek, Mieszko Gniezno, Zdrój Ciechocinek.
Utrzymały się z grupy kujawsko-pomorskiej: Chemik Bydgoszcz, Goplania Inowrocław, Lech Rypin, Legia Chełmża, Olimpia Grudziądz, Włocłavia Włocławek.
Utrzymały się z grupy wielkopolskiej: Aluminium Konin, Dąb/Derby Czarnylas, Polonia Leszno, Polonia Nowy Tomyśl, Promień Opalenica, Sparta Oborniki.
Baraż międzygrupowy: Mień Lipno/Unia Swarzędz.

III liga, gr. pomorsko-zachodniopomorska

Spadkowicze z III ligi: Cartusia Kartuzy, Kaszubia Kościerzyna, KP Police, Rega-Merida Trzebiatów, Rodło Kwidzyn, Wierzyca Pelplin.
Utrzymały się z grupy pomorskiej: Bałtyk Gdynia, Bytovia Bytów, Gryf 95 Słupsk, Orkan Rumia, Zatoka Puck (2).
Utrzymały się z grupy zachodniopomorskiej: Astra Ustronie Morskie, Błękitni Stargard Szczeciński, Darzbór Szczecinek, Dąb Dębno, Sława Sławno.

III liga, gr. dolnośląsko-lubuska

Spadkowicze z III ligi: Arka Nowa Sól, Chrobry Głogów, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Pogoń Świebodzin, Unia Kunice.
Utrzymały się z grupy dolnośląskiej: Górnik Polkowice, Motobi/Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Polonia/Sparta Świdnica, Śląsk II Wrocław, Wulkan Wrocław.
Utrzymały się z grupy lubuskiej: Błękitni/Fadom Nowogród Bobrzański, Ilanka Rzepin, Lechia II Zielona Góra, Promień Żary, Tęcza Krosno Odrzańskie.
Baraż międzygrupowy: Pogoń Oleśnica/Spójnia Ośno Lubuskie.

III liga, gr. opolsko-śląska

Spadkowicze z III ligi: Koszarawa Żywiec, Rozwój Katowice, Skalnik Gracze, Walka Makoszowy.
Utrzymały się z grupy opolskiej: LZS Leśnica, Rajfel Krasiejów, Ruch Zdzieszowice, Silesius Kotórz Mały, TOR Dobrzeń Wielki, Victoria Chróścice.
Utrzymały się z grupy śląskiej: Beskid Skoczów, Energetyk ROW Rybnik, Orzeł Babienica/Psary, Pniówek Pawłowice Śląskie, Ruch Radzionków.
Baraż śląski: BKS Stal Bielsko-Biała/MK Górnik Katowice.

III liga, gr. lubelsko-podkarpacka

Spadkowicze z III ligi: Avia Świdnik, Łada Biłgoraj, Orlęta Radzyń Podlaski, Resovia, Stal Rzeszów, Wisłoka Dębica.
Utrzymały się z grupy lubelskiej: Gónik II Łęczna, Orlęta Łuków, Spartakus Szarowola, Stal Kraśnik, Tomasovia Tomaszów Lubelski.
Utrzymały się z grupy podkarpackiej: Izolator Boguchwała, Krośnianka-Karpaty Krosno, Orzeł Przeworsk, Stal Mielec, Unia Nowa Sarzyna.

III liga, gr. małopolsko-świętokrzyska

Spadkowicze z III ligi: Hutnik Kraków, Naprzód Jędrzejów, Wierna Małogoszcz.
Utrzymały się z grupy małopolskiej: Dalin Myślenice, LKS Nieciecza, Garbarnia Kraków, Glinik/Karpatia Gorlice, Puszcza Niepołomice, Unia Tarnów.
Utrzymały się z grupy świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Lubrzanka Kajetanów, Neptun Końskie, Orlicz Suchedniów, Piaskowianka Piaski, Pogoń 1945 Staszów.
Baraż międzygrupowy: MZKS Alwernia/Granat Skarżysko-Kamienna.



źródło: 90 minut.pl

Źródło: forum.wiaralecha.pl/index.php?showtopic=5419


Temat: Ekstraklasa, I, II i III liga - 2008/09
Po wczorajszych barażach o udział w nowej II lidze wyjaśniło się prawie wszystko, jeśli chodzi o skład Ekstraklasy, I, II i III ligi w nowym sezonie. Przedstawiamy, jak będą wyglądały poszczególne ligi w nadchodzących rozgrywkach.

Ekstraklasa

Arka Gdynia(*), Cracovia, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Łódzki KS, Odra Wodzisław Śląski, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.

(*) - Arka Gdynia uzyska awans do Ekstraklasy, jeżeli uprawomocni się wyrok wobec Zagłębia Lubin orzekający karną degradację o jedną klasę rozgrywkową. Mogą też zajść dalsze zmiany w zestawie drużyn Ekstraklasy, jeżeli ukarane zostaną kolejne kluby np. Korona Kielce, wobec której prowadzone jest postępowanie.

I liga

Dolcan Ząbki, Flota Świnoujście, GKP Gorzów Wielkopolski, GKS Jastrzębie, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Kmita Zabierzów, Motor Lublin, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Stal Stalowa Wola, Warta Poznań, Widzew Łódź, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Znicz Pruszków.

Uwaga! W składzie I ligi i niższych lig mogą zajść zmiany wynikające z nieotrzymania licencji przez poszczególne kluby.

II liga, gr. zachodnia

Spadkowicz z Orange Ekstraklasy: Zagłębie Sosnowiec.
Spadkowicz z II ligi: Tur Turek.
Utrzymały się z grupy II: Elana Toruń, Jarota Jarocin, Kotwica Kołobrzeg, Nielba Wągrowiec, Unia Janikowo, Victoria Koronowo.
Utrzymały się z grupy III: Gawin Królewska Wola, Lechia Zielona Góra, Miedź Legnica, MKS Kluczbork, Polonia Słubice, Raków Częstochowa.
Beniaminkowie: Czarni Żagań, GKS Tychy '71, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz.

Uwaga! Do II ligi, gr. zachodniej może zostać dokooptowany jako dodatkowy zespół Zagłębie II Lubin. Zgodnie z przepisami zespół spadający z Ekstraklasy ma prawo utrzymać rezerwy na tym samym poziomie rozgrywkowym, na którym występowały przed utworzeniem zespołu Młodej Ekstraklasy i wycofaniem rezerw.

II liga, gr. wschodnia

Spadkowicze z II ligi: ŁKS Łomża, Pelikan Łowicz.
Utrzymały się z grupy I: Concordia Piotrków Trybunalski, OKS 1945 Olsztyn, Ruch Wysokie Mazowieckie, Sokół Aleksandrów Łódzki, Wigry Suwałki.
Utrzymały się z grupy IV: Górnik Wieliczka, Hetman Zamość, Kolejarz Stróże, KSZO Ostrowiec Św., Okocimski KS Brzesko, Przebój Wolbrom, Sandecja Nowy Sącz.
Beniaminkowie: Jeziorak Iława, Ponidzie Nida Pińczów, Stal Poniatowa, Start Otwock.

III liga, gr. łódzko-mazowiecka

Spadkowicze z III ligi: Mazowsze Grójec, Nadnarwianka Pułtusk, Radomiak Radom, Stal Głowno, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, UKS SMS Łódź.
Utrzymały się z grupy łódzkiej: MKS Kutno, Omega Kleszczów, Stal Niewiadów, Warta Sieradz, Woy Opoczno.
Utrzymały się z grupy mazowieckiej: GLKS Nadarzyn, Legionovia Legionowo, Mazur Karczew, Narew Ostrołęka.
Baraż mazowiecki: Mazowsze Płock/Broń Radom.

III liga, gr. podlasko-warmińsko-mazurska

Spadkowicze z III ligi: Olimpia Elbląg, Orzeł Kolno, Warmia Grajewo.
Utrzymały się z grupy podlaskiej: Cresovia Siemiatycze, Olimpia Zambrów, Pogoń Łapy, Sokół Sokółka, Sparta Augustów, Supraślanka Supraśl.
Utrzymały się z grupy warmińsko-mazurskiej: Concordia Elbląg, Czarni Olecko, Huragan Morąg, Mrągowia Mrągowo, Start Działdowo, Vęgoria Węgorzewo.
Baraż międzygrupowy: MKS Mielnik/Zatoka Braniewo.

III liga, gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Spadkowicze z III ligi: Kujawiak Włocławek, Mieszko Gniezno, Zdrój Ciechocinek.
Utrzymały się z grupy kujawsko-pomorskiej: Chemik Bydgoszcz, Goplania Inowrocław, Lech Rypin, Legia Chełmża, Olimpia Grudziądz, Włocłavia Włocławek.
Utrzymały się z grupy wielkopolskiej: Aluminium Konin, Dąb/Derby Czarnylas, Polonia Leszno, Polonia Nowy Tomyśl, Promień Opalenica, Sparta Oborniki.
Baraż międzygrupowy: Mień Lipno/Unia Swarzędz.

III liga, gr. pomorsko-zachodniopomorska

Spadkowicze z III ligi: Cartusia Kartuzy, Kaszubia Kościerzyna, KP Police, Rega-Merida Trzebiatów, Rodło Kwidzyn, Wierzyca Pelplin.
Utrzymały się z grupy pomorskiej: Bałtyk Gdynia, Bytovia Bytów, Gryf 95 Słupsk, Orkan Rumia, Zatoka Puck (2).
Utrzymały się z grupy zachodniopomorskiej: Astra Ustronie Morskie, Błękitni Stargard Szczeciński, Darzbór Szczecinek, Dąb Dębno, Sława Sławno.

III liga, gr. dolnośląsko-lubuska

Spadkowicze z III ligi: Arka Nowa Sól, Chrobry Głogów, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Pogoń Świebodzin, Unia Kunice.
Utrzymały się z grupy dolnośląskiej: Górnik Polkowice, Motobi/Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Polonia/Sparta Świdnica, Śląsk II Wrocław, Wulkan Wrocław.
Utrzymały się z grupy lubuskiej: Błękitni/Fadom Nowogród Bobrzański, Ilanka Rzepin, Lechia II Zielona Góra, Promień Żary, Tęcza Krosno Odrzańskie.
Baraż międzygrupowy: Pogoń Oleśnica/Spójnia Ośno Lubuskie.

Uwaga! Śląsk II Wrocław może się wycofać z uwagi na awans do Ekstraklasy pierwszego zespołu i ewentualne przeniesienie zespołu rezerw do rozgrywek Młodej Ekstraklasy. W takim wypadku utrzymałaby się Pogoń Oleśnica, a w barażu zagrałby MKS Oława.

III liga, gr. opolsko-śląska

Spadkowicze z III ligi: Koszarawa Żywiec, Rozwój Katowice, Skalnik Gracze, Walka Makoszowy.
Utrzymały się z grupy opolskiej: LZS Leśnica, Rajfel Krasiejów, Ruch Zdzieszowice, Silesius Kotórz Mały, TOR Dobrzeń Wielki, Victoria Chróścice.
Utrzymały się z grupy śląskiej: Beskid Skoczów, Energetyk ROW Rybnik, Orzeł Babienica/Psary, Pniówek Pawłowice Śląskie, Ruch Radzionków.
Baraż śląski: BKS Stal Bielsko-Biała/MK Górnik Katowice.

III liga, gr. lubelsko-podkarpacka

Spadkowicze z III ligi: Avia Świdnik, Łada Biłgoraj, Orlęta Radzyń Podlaski, Resovia, Stal Rzeszów, Wisłoka Dębica.
Utrzymały się z grupy lubelskiej: Gónik II Łęczna, Orlęta Łuków, Spartakus Szarowola, Stal Kraśnik, Tomasovia Tomaszów Lubelski.
Utrzymały się z grupy podkarpackiej: Izolator Boguchwała, Krośnianka-Karpaty Krosno, Orzeł Przeworsk, Stal Mielec, Unia Nowa Sarzyna.

III liga, gr. małopolsko-świętokrzyska

Spadkowicze z III ligi: Hutnik Kraków, Naprzód Jędrzejów, Wierna Małogoszcz.
Utrzymały się z grupy małopolskiej: Dalin Myślenice, LKS Nieciecza, Garbarnia Kraków, Glinik/Karpatia Gorlice, Puszcza Niepołomice, Unia Tarnów.
Utrzymały się z grupy świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Lubrzanka Kajetanów, Neptun Końskie, Orlicz Suchedniów, Piaskowianka Piaski, Pogoń 1945 Staszów.
Baraż międzygrupowy: MZKS Alwernia/Granat Skarżysko-Kamienna.
Źródło: d3szno.fora.pl/a/a,362.html