generau i jego historie

photo

Temat: Ratunku!!! 20m-cy i traci na wadze.

  Michał jest alergikiem pokarmowym i wziewnym, a dodatkowo ma nasilone AZS. Jesteśmy po wielu konsultacjach z różnymi specjalistami i z tytułu AZSu mamy nawet orzeczenie o niepełnosprawności. Część badań wymienionych przez Ciebie już robiliśmy, a części prawdopodobnie nie będziemy, gdyż nasze objawy nie pokrywają się z tymi które są charakterystyczne dla danych chorób.
Na pewno nie podam Michałowi żadnego leku bezpodstawnie - za dużo już przeszłam z lekarzami, a poza tym mam w rodzinie osobę która zbyt dobrze zna się na medycynie. Lekarze na tę chwilę mówią o badaniach, a nie lekach.

Profilaktyczne badanie na obecność robaków miałam właśnie teraz robić, ale w obliczu obecnej sytuacji, muszę je odroczyć. Zbyt dużo problemów skumulowało sięw tym momencie.

U nas chyba jednak najbardziej prawdopodobna jest celiakia, a nie kandydozy, lamblie i inne.

Michaś 1,5 roku
Źródło: forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=154596Temat: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.
  Cytat:
Napisane przez marika22 (Wiadomość 3836535) Tyle lat z tym walczę i ciągle wyglądam jak potwór. Byłam na zabiegach TCA i niewiele zmieniły. Co ja mam zrobić Ja ci poradzę od "drugiej strony skóry". Jeśli kuracje od zewnątrz nie działają, to może warto sprawdzić:
- morfologię szczegółową - taką która wykaże poziom poszczególnych pierwiastków a nie tylko standardowe żelazo, OB itp.
- poziom cukru
- wyleczenie wszelkich ew. stanów zapalnych - np. próchnica bywa przyczyną złego stanu skóry.
- zrobić wymazy w kierunku gronkowców, wirusa opryszczki, bakterii beztlenowych
- zbadać poziom hormonów - może to jest przyczyna, jakaś ich spora nierównowaga
- zbadać porządnie w _specjalizującym_ się w tym laboratorium czy się nie ma pasożytów, lamblii, grzybicy wewnętrznej, drożdżycy. Można to zrobić pocztowo - po prostu wysyła się próbki. Ale ważne żeby laboratorium się w tym specjalizowałao, bo standardowo robia to źle. Bardzo dużo problemów skórnych, nawet AZS to niestety objaw pasożytów, grzybicy, drozdzycy i powodowanego przez nie zatrucia organizmu.
- iść do alergologa - to nie musi być trądzik, to może być tak objawiająca się alergia.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242