generau i jego historie

photo

Temat: baniak
" />Maciej "Baniak" KołakowskiRocznik: 1987
Miasto: Koszalin
Zainteresowania: beatbox, iluzja, czasem zośka, grafika komputerowa, programowanie, muza (głównie dnb, minimal, dubstep, breakbeat)
Kontakt:
gg: 6732239
e-mail: szajba_anc@o2.pl

Staż w beatboxie: ok. 6 lat
Ważniejsze osiągnięcia w beatboxie:
- III nagroda w konkursie Doliny Kreatywnej (TVP2)
- wywiad w radiu BiS
- występy m.in. u boku DonGURALesko, NumerRaz, Dj'a Kostek..
- liczne występy z czołówką sceny dnb m.in. Implex (Rosja), Zombie, Mc Marv (Szczecin), Imp, Dia, S!ck, Mc Symptom (3miasto).....
- featuring w numerze "Mind Killer" Switch Technique'a
- liczne jam'y z dj'ami/koncerty na imprezach hh
Krótka biografia: Zainteresowanie beatboxem przyszło do mnie z czasem (Paktofonika i słynny set Sot'a), ale od małego chciałem potrafić naśladować różne dźwięki - inspiracja głównie Michael'em Winslow'em w Akademii Policyjnej. Uwielbiam perkusyjne dźwięki i ich wariacje. Głównie pracuję nad techniką i nowymi patentami. Od około pół roku gram dnb głównie pod postacią neurofunk/technoid/techstep.
Źródło: beatelse.com/phpBB3/viewtopic.php?t=1821Temat: Verte
" />Biografia [edytuj]

Jego przygoda z rapem rozpoczęła się ponad 10 lat temu gdy razem z kolegą grał jako kapela Espiritu. W tym czasie zagrali wiele koncertów na terenie Wrocławia wraz z innymi lokalnymi grupami. Na jednym z koncertów Magiera zainteresował się ich twórczością i zaproponował współpracę z Whitehouse Rec.

Zespół Espiritu przestał istnieć, a Verte poznał Waldemara KASTĘ. Nagrali razem utwór pt. Uwierzyć w siebie, który znalazł się na pierwszej kompilacji Kodex firmowanej przez Whitehouse Rec. Po dołączeniu do Kasta Składu, Verte przeszedł dobrą szkołę rapu podczas wielu wspólnych koncertów z Wall-E oraz DonGURALesko. Następnie powstał projekt VERTE. Verte i Medyk mieli w planie nagrać cały album. Niestety nigdy nie udało się sfinalizować tych planów. Powstało kilka ciekawych nagrań i jako jedna z niewielu kapel wytłoczyli swój krążek winylowy.

Verte zaznaczył też swoją obecność na drugim albumie Kasta Składu - Kasta Tomy w dwóch utworach. Pierwszy wraz z Wall-e i Guralem ‟Sępy”, oraz na drugim krążku wraz z Dj Kut-O w kawałku zatytułowanym ‟Liryczne Kung-Fu”. W tym czasie utwór Verte pod tytułem ‟Zasady” znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu ‟Klatka”.

Po wyjeździe do Irlandii na trzy lata odcięty od polskiej sceny Hip-Hopowej teraz powraca z nowym materiałem. Jego efektowny powrót można usłyszeć w utworze ‟Teoria Fikcji” feat. Tede, który znalazł się na albumie Kodex 3. Stało się to początkiem większej współpracy z wytwórnią Wielkie Joł.

Dyskografia
Albumy

* (2007) Wice Wersa - Poniekąd Skądinąd (Dwaem Records)
* (2009) Wice Wersa - Poniekąd Skądinąd (Reedycja) (wydanie własne)
* (2010) Wice Wersa - Między niebem a piekłem (zapowiedź)

Występy Gościnne

* (6 grudnia 2002) WhiteHouse - Kodex (T1-Teraz)
o Uwierzyć w siebie (feat.Waldemar Kasta, Natal.K.A.)
* (29 listopada 2003) K.A.S.T.A. Squad - Kastanomy (Blend Records)
o Sępy
o Liryczne Kung-Fu
* (12 października 2007) White House - Kodex 3:Wyrok (T1-Teraz)
o Teoria Fikcji (feat.Tede)
* (7 lipca 2009) Wuwunio Kapitan Kajdan *** Cię z Kasy (Wielkie Joł)
o Rogacz
* (13 listopada 2009) Waldemar Kasta - 13 (Szpadyzor Records)
o Musisz (feat.DonGURALesko)
* ([2010]) Wuwunio - Baunserfaust (Wielkie Joł)
o Eksplozja
Źródło: sportbb.pl/viewtopic.php?t=4098


Temat: Kaczor
Imie i nazwisko: Dominik Kaczmarek
Data urodzenia: 1978 r.
Strona oficjalna: www.myspace.com/kaczorgznp

Znany także jako: Kaczy, Kaczka, Gracz Z Numerem Pierwszym, ŁAZ Boss, Człowiek z Blizną.


Biografia

W roku 1999 ukazał się nielegal pt. "Prawdziwość Dla Gry" grupy Killaz Group, której współzałożycielem był Kaczor. Nielegal został dość dobrze przyjęty co zaowocowało podpisaniem w 2001r kontraktu z wytwórnią Blend Records i wydaniem singla pt. "Zjednoczone Emiraty Poznańskie", który poprzedza debiutancki album Killaz Group o wiele mówiącym tytule "Nokaut". Krążek promowany jest bardzo udanym i pozytywnie odebranym teledyskiem do utworu "Jestem Szejkiem". Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów promujących album Kaczor udziela się gościnnie w kilku niezależnych produkcjach, aktywnie wraca na scenę w roku 2007 będąc współzałożycielem wytwórni 5 Element i wydając drugi album Killaz Group pt. "Operacja Kocia Karma", który został promowany singlem "Manewry", które bardzo szybko stały się wielkim hitem koncertowym. W następnej kolejności powstaje klip do utworu "Karma" z gościnnym udziałem Mioda z grupy Jamal oraz ZGR z 4P i Onilem. W tym samym roku Kaczor nagrywa zwrotkę do kawałka "Stoprocent" i bierze udział w dobrze przyjętej w kraju trasie koncertowej Stopro wraz z resztą artystów, którzy wzięli udział w nagraniu numeru. Po raz kolejny po wydaniu płyty dość szybko drogi Kaczora i Gurala rozchodzą się, ostatnim wspólnym nagraniem jest "Dla Moich Ludzi"z Mixtape'u IV DJ'a Decksa. Gracz z Numerem Pierwszym występuje gościnnie w trzech trackach na płycie Peji Styl Życia G'N.O.J.A., dwóch numerach na płycie PTP "Ulice Tego Słuchają", nagrywa zwrotkę na album Piha " Kwiaty Zła", współpracuje również z Paluchem oraz Słoniem jednocześnie grając solowe koncerty. W skład koncertowego crew wchodzi Dj Soina i Sheller. W październiku 2008r Kaczor wraz z Shellerem i składem SLU bierze udział w obchodach miesiąca dziedzictwa polskiego i trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Odwiedzając kolebkę hip-hopu występuje kolejno w Nowym Jorku , Chicago, Detroit i na Florydzie a trasa spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Na początku roku 2009 Kaczor ogłasza odejście z ekipy PDG Kartel, nagrywając jednocześnie numer "Ten Dzień" na okazję walki w formule MMA Jędrzeja "Węgorza" Kupskiego czym zapowiada pracę nad pierwszym solowym albumem.

by HiPHoPedia

Ja strasznie jaram się twórczością Kaczora, uwielbiam jego głos, flow i styl. Jak tylko wyjdzie jego solo (i będzie w rozsądnej cenie) to zapier**alam do Empiku!

A Wy? Co sądzicie o jego twórczości? Może lepiej nawijał jako Killaz Group?
Źródło: hhsite.pl/forum/viewtopic.php?t=693


Temat: DJ Feel-X
Wizytówka
Imie i nazwisko: Sebastian Filiks
Data urodzenia: 7 luty 1978 r.
Strona oficjalna: www.djfeelx.pl


Współtworzone projekty
• Baku Baku Skład
• Kaliber 44
• Mad Crew


Biografia

DJ Feel-X jest obecny na scenie już od 1995r. Przez te wszystkie lata miał okazje współpracować ze wszystkimi wielkimi polskiej sceny, na swoim koncie ma udaną kolaboracje z legendarnym Wzgórzem-YaPa-3, następnie z Kalibrem 44. Nagrywał też z wykonawcami spoza nurtu hiphop, a więc z Kazikiem i jego zespołem KNŻ oraz KULT. Skreczował na płytach zespołu NEUMA i PLAY. Poprowadził płytę Manewry Ciętego Dzwięku & pierwsza polską płyte. turntablistyczną. Nagrywał z Punktem Widzenia, Komercyjną Zbrodnią i Maciorą na ich projektach. Współtworzył płytę AXE Soundsystem CAPOEIRA która wydał z MadMagistrem. Skreczował na legendarny już, solowy album Abradaba pt Czerwony Album jak i na solową płytę Wojtasa pt. "Moja gra". Kolejną pasją Feel-X'a są mixtape'y, których ukazało się już kilka na nielegalnym rynku od 1999r:

1. Mad crew, (1999r 10szt)
2. Ragga I Love it, (2000r 150szt)
3. World Wide Connections (2001r 500szt)
4. Dancehall Clash Test (2003r 500szt)

FEEL-X może się ponadto pochwalić kilkukrotnymi występami za oceanem, gdzie można go było usłyszeć w Chicago, bardzo często gra w kraju, i jest jednym z najbardziej cenionych djów na polskiej scenie. Żeby ukazać pełny obraz tego artysty trzeba koniecznie dodać o jego haryzmatycznym sposobie być, wszędzie gdzie się pojawia wzbudza zainteresowanie otoczenia, poprostu nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

Autor muzyki do takich utworów jak: "FILM", "NORMALNIE O TEJ PORZE" KALIBER 44, "RAP TO NIE ZABAWA JUŻ" ABRA DAB & JOKA. Skreczował na płytach:

KAZIK "12 Groszy"
KULT "Ostateczny krach systemu korporacji"
KAZIK NA ŻYWO "Las Maqulnas de la Muerte"
KAPELA ZE WSI WARSZAWA "Uprooting"
PLAY
NEUMA
VAVAMUFFIN "Vabang!"
WOJTAS "Moja Gra"
WSZ & CNE "RAP TE RAP JA", "JESZCZE RAZ", KALIBER 44 "Księga Tajemnicza, Prolog", "W 63 Minuty Dookoła Świata", "3:44"
ABRA DAB "Czerwony Album", "Emisja Spalin"
KOWAL MC "Dobry Towar"
IGS "Na Klucz"
PUNKT WIDZENIA "Eksploracje"
MACIORA "I tak Ci to ukradną"

Właściciel własnego studia SIŁA-Z-POKOJU VERSION RECORDS, DJ, producent, animator, organizator, selektor. Obecnie DJ FEEL-X gra koncerty z Abra dAb'em, Joką, Gutki'em, Jamal'em, Kapelą ze wsi Warszawa, don Gural esko, KASTA Squad, a także swoje imprezy jak DJ i jako DJ FEEL-X SOUNDSYSTEM + MC lub sam na mikrofonie ale zawsze w południowym stylu MAD CREW.


Produkcje
• Dancehall Clash Test (mixtape) (2003)


Występy gościnne
• Abradab - "Emisja Spalin"

03. Rap To Nie Zabawa Już (feat. Joka, DJ Feel-X)
• DonGuralEsko & DJ Kostek - "Jointy, Konserwy, Muzyka Bez Przerwy"

21. Ej Wy Tam (feat. Wall-E, DJ Feel-X)


Występy na składankach
• JuNouDet

01. DJ Feel-X - Mad Rock
• JuNouMi Records EP vol.3

10. DJ Feel-X, Frenchman, O.S.T.R. - Coś Nie Tak
Źródło: hhsite.pl/forum/viewtopic.php?t=1084


Temat: Sido
" />Sido, właściwie Paul WĂźrdig (ur. 30 listopada 1980 w Berlinie) – niemiecki raper i twórca muzyki hip-hop w Niemczech.

Rozwinięciem pseudonimu Sido jest Super Intelligentes Drogen Opfer (niem. Super Inteligenta Ofiara Narkotyków).

Biografia

Sido karierę muzyczną rozpoczął w 1997r. Wspólnie z raperem B-Tightem założył podziemny berliński skład Royal TS (Royal – od nazwy wytwórni wydającej, czyli Royal Bunker a TS – od skrótów Tight/Sido). Jednak współpraca z wytwórnią z powodu konfliktów została przerwana. Sido i B-Tight postanowili założyć nowy skład, a jego nazwa brzmiała Die Sekte. Wkrótce zmieniono nazwę na A.I.D.S, a na pierwszej płycie wydanej już przez Aggro Berlin zaczęli się pojawiać goście z West Berlin, czyli Mesut, Tony D., Mok, Fuhrman, Bendt i DJ Werd. Niedługo później raperzy połączyli siły i powstały takie undergroundowe składy jak Sektenmuzik czy AK (AuĂźer Kontrolle).

Solowa kariera Sido zaczęła się w 2003r. wraz z wydaniem singli "Weihnachtssong" oraz "Arschficksong". Prawdziwym sukcesem okazał się wydany w kwietniu 2004r. solowy album Sido pt. "Maske". Dzięki singlom "Mein Block" i "Fuffies im Club" album zagościł na liście Top Ten najlepiej sprzedających się płyt. "Mein Block", dzięki swojej popularności, zaczął być także parodiowany. Diss na Sido na podkładzie z "Mein Block" zrobił Eko Fresh a 16-letni MC Jeremy zrobił swój "Mein Dorf" (Moja Wieś). Utwór ten Sido określił jako żartobliwy. Do "Mein Block" nawiązał również raper z Frankfurtu, Azad, który wydał utwór pod tym samym tytułem. Ostatnim singlem z albumu "Maske" jest piosenka pt. "Mama ist stolz". W zmienionej wersji tego utworu Sido zajął 3 miejsce na festiwalu Bundesvision Song Contest, gdzie raper reprezentował oczywiście Berlin. Dodatkowo w roku 2004 Sido otrzymał statuetkę Comet 2004 za debiut roku, gdzie pokonał m.in. Eko Fresha.

Cechą charakterystyczną Sido stała się maska. Jednak nie tylko ona stała się źródłem spekulacji. Dotyczą one nazwiska oraz daty urodzenia rapera. Z GEMA wiadomo, że Sido nazywa się naprawdę Paul WĂźrdig, a nie jak podano w internecie Sigmunt Gold.

Jego największym skandalem była bójka z Azadem na MTV Hip-hop Open 2004. Z całą pewnością Sido to wielka część niemieckiego rapu. W październiku 2005 wraz z Harrisem pod szyldem Deine Lieblings Rapper wydał płytę pt. "Dein Lieblingsalbum". W 2006r., wraz z Tai Jasonem użyczył swego głosu na singlu "Sureshot" niemieckiego DJ-a Tomcrafta. Sido związany jest z wrocławską grupą K.A.S.T.A.. Bowiem w bloku w Berlinie obok niego mieszkał Marcin Kowalski "Balon", który pochodził z Sobótki obok Wrocławia i znał Wall-Ego i Donguralesko, po czym zapoznał wykonawców ze sobą, co poskutkowało obustronną przyjaźnią. Sido występuje gościnnie na płycie Drewnianej małpy rock polskiego rapera, o ksywie Donguralesko. 1 grudnia 2006r. Sido wydał swój drugi solowy album pt. "Ich", który jest bardziej dopracowany i zawiera bardziej osobiste nagrania niż poprzednia płyta. Tego samego dnia wydał również singel "Weihnachtssong" który zawiera oryginalne nagranie które znajduję się także na Aggro Ansage nr 3, remix tego utworu w którym można usłyszeć G-Hot'a, Tonego-D i Kitty Kat oraz teledysk. W 2007r. Sido wydał płytę pt. "Eine Hand wäscht die Andere", a w 2008 "Ich und meine Maske".
Źródło: forum.kanabis.info/viewtopic.php?t=436