generau i jego historie

photo

Temat: Coś o Nas/Was :D
Witam.
Z tej strony Meer, znana w cywilu z bloga abhorsen.mylog.pl. Wstąpiłam w szeregi tegoż klubu z racji mojego opowiadania, które publikuję na magnussen.mylog.pl. Wszyscy piszący świata, łączcie się! {nie zabrzmiało to zbyt pompatycznie?}
Najczęściej nazywana jestem Meer, jednak mam posiadam szereg innych ksywek, na przykład ww. mergal (kojarzyć z Nergalem z Behemotha), Merry tudzież Maria Konopnicka. Zainteresowania me są dość rozległe, ale spróbuję je względnie streścić. Po pierwsze, rysunek i malarstwo. Ostatnio choruję na trzech artystów jakimi są Hyung Tae Kim, Alfons Mucha i Gustav Klimt. Po drugie, pisanie. Lubię polską i zagraniczną fantastykę, zaś w tej materii króluje w moim przypadku kolejne trio: Tolkien, Nix i Sapkowski, czyli w zasadzie standardowo. Do gustu bardzo przypadło mi ostatnio Przedwiośnie oraz Zbrodnia i Kara. Jednak moim osobistym numerem jeden jest pan Aldous Huxley z Nowym Wspaniałym Światem.

Muzycznie oscyluję wokół metalu i rocka oraz większości ich odmian.

Narazie tyle. Nie mam weny, aby o sobie pisać, a poza tym jestem głodna i muszę sobie podgrzać zupę
Źródło: forumslowa.fora.pl/a/a,4.htmlTemat: Gustav Klimt
Gustav Klimt

Ogólnie to mój Guru w sztuce, a takową się troszkę interesuję...
eh. niespełnione marzenie- chodzenie do plasyka i te sprawy- sami rozumiecie...
w kazdym razie tak napisze co pamiętam, bo chłop lekką ręke miał i zapoczątkował zupelnie coś innego-> ogolnie austryjacki malarz/ grafik- wielki przedstawiciel secesji...
w swoich dziełach subtelnie operuje symbolami...
hm... i co jeszcze? długo by można... w każdym razie żył lekko ponad 50lat. i to właśnie on był jednym z głównych tworcow wyzej wspomnianej secesji...


dobra... moze wam wystarczy... zawsze internet stoi otworem...
a jesli uwazacie to za perwers, to wybaczcie, ale dla mnie to jest najcudowniejsze...
Źródło: piotrpawel.fora.pl/a/a,37.html


Temat: Hobby
No to tak - moim głównym hobby są wampiry. Zbieranie książek, plakatów i mnóstwa innych pierdół, w tym także informacji.
Języki obce - norweski, francuski, rosyjski, angielski, japoński. Kocham je z całego serca! <3
Sztuka - uwielbiam malarstwo, rzeźbę... Gustav Klimt to mój mistrz i mentor, a Art Nouveau to myśl przewodnia.
SKANDYNAWOWIE!
Metal, metal, metal. I muzyka ogółem, bo nie samym metalem żyję.
Rysowanie - a raczej bazgrolenie na kartce, akwarelami zwłaszcza.
Pisanie opowiadań. Uwielbiam to, mogłabym tak godzinami~!
Demonologia, okultyzm, mistycyzm. Karty tarota, wróżby.
Głupie horrory-wyżynanki i horrory z zakazanej listy : D
No i tam jeszcze kilka innych... nie mam co po nocy robić xd
Źródło: pokoclub.jun.pl/viewtopic.php?t=275


Temat: Ulubinony obraz
W tym temacie możecie umieszczać obrazy, które cenicie, które Wam się podobają, i które kochacie.


Jednym z moich ukochanych malarzy jest Gustav Klimt.Portret Adele Bloch-Bauer
Źródło: forum.samotnosc.boo.pl/viewtopic.php?t=4978


Temat: Potrzebna pomoc szkolna.
Tycjan Miłość ziemska i niebiańska
Jean-Antoine Watteau Faux-Pas
Jean-Honore Fragonard Skradziony pocałunek
Gustav Klimt Pocałunek
Marc Chagall Zakochani w rumiankach

Tylko malarstwo, czy może też rzeźba?
Źródło: forumslowa.fora.pl/a/a,657.html


Temat: Offtop
Nie włączam się do dyskusji, ale chcę sprostować, że niejaki Klimt malarzem był, a na imię mu było Gustaw.
Źródło: gwendy.fora.pl/a/a,167.html


Temat:
Witajcie. Dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mi miło.
Granit, cieszę się w związku z obecnością na Twoim forum. Tak ikona przywołuje całą Trójcę Świętą, ikonę kontempluje się najlepiej w milczeniu, bo w niej, mocą uświęcenia, obecny jest w sposób mistyczny i do końca nie objęty Bóg. Jest ona bardzo sakralnym obrazem, stąd nawet nie używam słowa: oglądać, a raczej kontemplować, istnieć przed nią. Każdy człowiek jest ikoną (eikon - czyli w gr. obraz) Boga, jako taki został stworzony, i to jest największa jego godność.
PastorAlex, wystarczy mi naprawdę doktorat, nie chcę być profesorem. Doktorat da mi satysfakcję, ale i zobowiązanie, by tym razem bardziej i odpowiedzialniej dzielić się z innymi wiedzą. Ale moj los pozostawiam Bogu, bo tak naprawdę nie wiem, co mnie czeka... i nie chcę wiedzieć. Niech to będzie niespodzianka dla mnie od Boga.
Paragwajska_Lama, dlaczego mam zadatki na mormonkę. Proszę wyjaśnij, jestem trochę leniuszkiem i musiałabym wiele książek z półki wyjąć, by sięgnąć po odpowiednią pozycję, a jest ona dość tęga.
Izo, sztuka baroku to skarb, ale z baroku bardziej odpowiada mi muzyka klasyczna. Gdy chodzi o artystę barokowego, to El Greco. Izo, gwoli wyjaśnienia, ikonografia jest terminem stosowanym w każdej sztuce, w prawosławiu bardziej mówi się o sztuce ikon: ikonopisanie. One są pisane, ponieważ prawosłąwie stawia je na równi z "pisanymi" Ewangeliami. Dziękuję Ci za życzenia. MOje hobby: muzykę baroku już podałam, ikonę też, poza tym antyk w każdym wydaniu (z wyjątkiem jednak literatury, bo tu muszę nadrobić zaległości). Pozostałe hobby wymieniam powyżej przy okazji mojego przedstawienia się. Ze względu na antyk i ikonę zaczęłam uczyć się języka starogreckiego. Bardzo podoba mi się brzmienie tego języka, choć jest trochę trudniejszy od łaciny.
Wierny, przepraszam, ale dzisiaj zajrzałam do zapomnianej przeze mnie stronki na forum.Ikony też są malkarstwem, ale gdy chodzi o malarstwo zachodnie, to wymienię chociażby wspomnianego El Greco, też Michała Anioła, Albrechta Durera, Bruegela, van Gogha, Gustawa Klimta, z Polaków zaś Grottgera, Mehoffera, Witkacego i Wyspiańskiego. Z architektów: niezawodnie Antoniego Gaudiego (będąc w Barcelonie mogłam naocznie podziwiać jego dzieła). Z rzeźbiarzy: wszystkich twórców antycznych, ale też polskiego Rząsę. Gdy chodzi o ikony, to Teofanes Grek, gdyż wprowadza pewną oryginalność, jednocześnie nie zatracając kanonu. Muzyka: Haendel, Mozart, Beethoven i wielu innych, ale zwłaszcza krąg niemiecko-austriacki. Czego natomiast nie lubię, bo i tak się zdarza... Poezji. Naprawdę nie mogę przekonać się do poezji, choćby była, nie wiem, jak intrygująca.
Ucieszą mnie Wasze odpowiedzi. W jeszcze lutową zimną noc słoneczne pozdrowionka dla Wszystkich.
Źródło: wierzacychrzescijanin.fora.pl/a/a,277.html


Temat: Matura ustna z polskiego. Czy na pewno mam wybór??
Moim skromnym zdaniem dodałabym do tego coś z bardziej współczesnego z malarstwa. Może Gustav Klimt, albo mniej znany Amedeo Modigliani - on to głównie kobiece portrety malował Przykład w załączniku.
Źródło: 45minut.pl/forum/viewtopic.php?t=4222