generau i jego historie

photo

Temat: Garaż podziemny
Macie garaż podziemny, więc sprawa może Was zainteresować:

Płać haracz za garaż
(na przykładzie Warszawy)

Właściciele podziemnych miejsc parkingowych mogą mocno dostać po kieszeni. Miasto chce, by za metr kwadratowy płacili dziesięć razy więcej. Podwyżka podatku zależy od dzielnic. Niektóre mówią: nie.

Kupiłem miejsce w podziemnym garażu, bo tego wymagał deweloper, sprzedając mi mieszkanie. On z kolei tłumaczył, że taki był warunek miasta i pozwolenia na budowę. Zapłaciłem prawie tyle co za kawalerkę. Teraz dowiedziałem się, że opłata za garaż wzrośnie o tysiąc procent. To absurd – denerwuje się mieszkaniec nowego apartamentowca na Targówku.

Ratusz potwierdza informację. W tym roku władze finansowe miasta zarekomendowały podwyżkę podatku od nieruchomości w podziemnych garażach do 6,64 zł za mkw. Do tej pory właściciel płacił jak za mieszkanie, czyli 62 grosze.

Urzędnicy tłumaczą wzrost opłat wyrokiem WSA w Białymstoku. Sąd uznał, że jeśli garaż ma wydzieloną księgę wieczystą, podlega wyższemu opodatkowaniu niż mieszkanie.– To logiczne, bo przecież garaż nie jest mieszkaniem – mówi szefowa Biura Podatków i Egzekucji Joanna Gutkowska.

– Ale skoro parking jest pod domem, to logiczny jest właśnie podatek „mieszkaniowy“ – tłumaczy jeden z urzędników wydziału finansowego. A inni komentują: – Miasto w kryzysie szuka dochodów. Dziesięciokrotnie wyższe opłaty to dodatkowe miliony w kasie.

Ciąg dalszy: http://www.zw.com.pl/artykul/346529.html
Źródło: forum.siechnice.pl/viewtopic.php?t=2421