generau i jego historie

photo

Temat: 06.12.2007 - Refreshment - Bagdad CAFE
06.12. czwartek Bagdad Cafe


Refreshment

Mixair
Squal
Nu-Sound

W tegoroczne Mikołajki spodziewajcie się wyśmienitej zabawy, a to za sprawą imprezy pt: "Refreshment", podczas której będzie można usłyszeć wiele świeżych brzmień. Taneczny klimat i pozytywna energia płynąca z głośników to nie jedyna atrakcja tego wieczoru. W ramach Mikołajkowego upominku dla najbardziej roztańczonych imprezowiczów zostanie rozdanych około 50 płyt CD pt: „Bastard Pop" będących najnowszą twórczościa Dj Mixair-a. Prapremiera tego albumu odbyła się w Bagdad Cafe już jakiś czas temu, kiedy to Mixair zaprezentował kilka utworów podczas specjalnego set-u. Niestety, musiało upłynąć trochę czasu zanim wszystkie sprawy organizacyjne udało się dopiąć na ostatni guzik, by płyta została należycie wydana. Jeśli chodzi o stronę muzyczną, to z całą pewnością można pokusić się o stwierdzenie, iż będzie to najciekawsza, najbardziej atrakcyjna, a także najbardziej taneczna i najgorętsza impreza tego wieczoru. Wiele styli muzycznych, a także wielu reprezentujących dane style to główny atut tej imprezy.

Squal - (KPW / positive formation / ampstrong), http://www.kpw.art.pl/ Pochodzi z Łodzi i tam też w 1998 roku zaczynał swoją
z muzyką. Od 2003 roku prezentuje break beat w jego wielu odmianach (tech-break, nu-skool, progressive break, funky break). W tym samym roku jako scratcher dołączył do "Kliniki Pozytywnych Wibracji". KPW - to grupa promująca drum and bass i break beat z wykorzystaniem żywych instrumentów (live act). Oprócz występów z większością najlepszych artystów polskiej sceny klubowej, Squal miał zaszczyt grać u boku takich person jak: Ratt Pack, Marusha, Baby D, Luna-C, Ellis Dee, Ostro, Levitate, Mistic, Chase & Status, P.O.D, Black Sun Empire, Tina Lesni, Joe Driscoll, Yonderboi and the kings of oblivion, Drumattic Twins, Dreadzone, Soul Of Man, czy Scratch Perverts.

Nu_Sound (Skierniewice) Zwolennik house-owych brzmień. Jego przygoda z mixowaniem rozpoczęła się od funky house, lecz z czasem zaczął poznawać nowe style muzyczne i eksperymentować z ciekawym brzmieniem. Obecnie gra deep jackin oraz elektro house.

Mixair (Łódź) Dj, producent, twórca muzyki, scracther. Jego korzenie wywodzą się z rapu. Na przełomie lat 2001/2002 zafascynowany kulturą hip-hopu, rozpoczał swoją karierę. Brał udział w wielu projektach jako scratcher. Grał u boku takich gwiazd jak: First Rate (Scratch Perverts), Molesta, Pokahontaz, Slope (Sonar Kollektive), Leon Tuttle. W 2003 roku razem z A1 z zespołu BNS założył ekipe koncertowo imprezową o nazwie Rapte(a)m, która nadal udziela się na scenie, lecz w powiększonym składzie. Wiosną roku 2005 zorganizował pierwszą bibkę z cyklu Real hot shi..." Cykl tych imprez trwa do dzisiaj i to właśnie na nich Mixair zaczął eksperymentować z innymi stylami muzycznymi, wplatając je między rapowe bity. Tak narodziła się idea grania break-ów oraz funku we wszelkich odmianach. Na nadchodzącej imprezie jej organizator poczęstuje ludzi tech-break oraz funky breakbeat-em, a gdzieś pomiędzy zapewne przemyci coś jeszcze

start 22:00

wstęp 8pln do 23:00 później 10pln
Źródło: nocnytrans.net/forum/viewtopic.php?t=10122