generau i jego historie

photo

Temat: Mam problem z cyklami
1. a co ten lekarz - znachor czy jak? powinnaś mieć hormony zrobione. więcej,powinnaś mieć zrobione testy jak np. podanie GnRH, (obserwuje się wzrost LH i FSH w ciągu 30 minut) lub podanie TRH (tyreotropiny) i brak spadku poziomu TSH i prolaktyny po 60 minutach. poza tym nawet tomografię, żeby np. wykluczyć guza. w ogóle skąd on wie, czy to nie np. przysadka tylko podwzgórze tak bez badań?

2. prawdopodobnie tak. może nie być skutków ubocznych a mogą się pojawić. zależy od leku.

3. mogły jak najbardziej

4. w sumie mastodynon ma za zadanie uregulowanie cyklu, ale na pewno ma a to wpływ a w końcu każdy organizm jest inny
Źródło: commed.pl/viewtopic.php?t=9113Temat: Androstendion
Najczesciej przy podejzeniu o pco .Jest jednym z androgenow."Zwiekszone poziomy androgenów stymulują wzrost wydzielania LH, a ponadto w obwodowej tkance tłuszczowej ulegają aromatyzacji do estrogenów. Te z kolei poprzez wpływ na podwzgórze i przysadkę prowadzą do zaburzeń w cykliczności wydzielania LH i FSH. Wzmożone wydzielanie LH prowadzi w konsekwencji do stymulacji komórek tekalnych jajnika i zwiększonej produkcji androgenów jajnikowych (głównie andostendionu)". Nadmiar tego hormonu moze wskazywac na guz wirylizujacy kory nadnerczy lub jajnika(ow), defektem syntezy hormonow sterydowych kory nadnerczy przebiegających ze wzmożonym wydalaniem ACTH
Źródło: mamo-tato.pl/phpbb3/viewtopic.php?t=3622


Temat: badania kliniczne
Witam wszystkich przyjaciół forum,
to mój pierwszy post i czuję, że się tu zadomowię

Niestety biopsja stereotaktyczna potwierdziła u żony GBM IV.
Na nieszczęście guz jest też w trudnym do operowania miejscu, przy podwzgórzu.
Rozpoznajemy teraz różne możliwości terapii i mam pytanie
Czy ktoś z Was, albo kogoś bliski brał udział w badaniach klinicznych ?
Obiecująco wyglądają trialsy CDX 110 i DCVax w USA.

pozdrawiam gorąco wszystkich walczących
grzesiek
Źródło: glejak.pl/forum/viewtopic.php?t=1393


Temat: lek o nazwie Clostilbegyt(lub jakoś tak)
" />moj maz dostal to na 6 tygodni
pierwsze badanie po praktycznie nie wykazalo pozytywnych zmian
ja dostalam do stymulacji przed inseminacja ( do ktorej nie doszlo )
Clostybegyt
Klomifen
clomifene
Działanie: Syntetyczny związek wywierający bezpośrednie działanie na podwzgórze, wybiórczo zapobiegając wiązaniu się estradiolu z receptorami w podwzgórzu. Przez sprzężenie zwrotne prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonów gonadotropowych, zwłaszcza lutropiny, co w efekcie w znacznej części przypadków wywołuje owulację. Wykazuje słabe działanie estrogenne, w dużych dawkach natomiast antyestrogenowe. Lek wchłania się z przewodu pokarmowego, jego wydalanie odbywa się powoli z żółcią i kałem. t1/2 wynosi 5-7 dni.

Wskazania: Lek stosowany jest u kobiet w celu wywołania owulacji w przypadkach bezowulacyjnych zaburzeń cyklu miesiączkowego pochodzenia podwzgórzowego, w zespole wielotorbielowatych jajników, w niektórych przypadkach wtórnych zaburzeń miesiączkowania, m.in. po stosowaniu leków antykoncepcyjnych, w psychogennym braku jajeczkowania, w zespole Chiariego i Frommelta. Może być stosowany w mlekotoku pod warunkiem, że wcześniej wykluczono raka sutka. U mężczyzn lek stosowany jest w przypadkach oligospermii.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na klomifen, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności przysadki mózgowej, guzy przysadki, nowotwory macicy i jajników, zaburzenia czynności nadnerczy, choroby tarczycy, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii.

Interakcje: Nie udokumentowano.

Działanie niepożądane: Zawroty, bóle głowy, przejściowe zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, napięcie nerwowe, bezsenność, zmęczenie, depresja, bóle w obrębie podbrzusza, uderzenia krwi i gorąca do głowy, zwiększenie masy ciała, powiększenie jajników, tworzenie się torbieli, ciąża mnoga, napięcie sutków, wypadanie włosów (może wystąpić w przypadku długotrwałego stosowania, ustępuje po odstawieniu leku), pokrzywka, alergiczne zapalenie skóry, częste oddawanie moczu.

Ciąża i laktacja: Kategoria X. Zachować szczególną ostrożność w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie: W przypadkach braku owulacji, poczynając od 5. dnia cyklu raz na dobę 50 mg p.o. przez 5 dni; w razie braku rezultatu w kolejnym cyklu podaje się od 5. dnia 100 mg/d w 2 dawkach podzielonych przez 5 dni. W przypadku niepowodzenia, stosując takie same dawki, można ponowić próbę w trakcie następnego cyklu. Po 3-miesięcznej przerwie istnieje możliwość powtórzenia próby przez 3 kolejne cykle. Dalsze próby są bezcelowe. W przypadkach oligospermii podaje się 50 mg/d przez 6 tyg.

Uwagi: Należy ostrzegać pacjentów przed prowadzeniem pojazdów i obsługiwaniem urządzeń mechanicznych ze względu na pojawiające się w trakcie stosowania leku zaburzenia widzenia, m.in. rozmywanie się obrazu lub pojawianie się błysków i mroczków w polu widzenia. Przed podaniem leku należy wykonać próby czynnościowe wątroby. Terapię powinno poprzedzić dokładne badanie ginekologiczne. W trakcie leczenia należy również za pomocą USG kontrolować wielkość jajników.
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=15161