generau i jego historie

photo

Temat: Eliminacje
naleśniki wygrywają ^^

no to teraz... rośliny ^^ (15)

konwalia
fiołek
róża
przebiśnieg
niezapominajka
nasturcja
bluszcz
pnącza winogrona
pokrzywa
krokus
lawenda
marchew
ziemniak
kukurydza
majeranek
Źródło: forum.simy.focus.pl/index.php?showtopic=21968Temat: Rośliny - hobby, pasja, ciekawe zajęcie
Bluszcz jest świetny szybko rośnie nawet za szybko mam go na skalniaku i zacienia mi wszystkie roślinki i musze go czesto przycinać.
Daro ja za kwiatkami nie przepadam nie to interesują rośliny typu pnącza, drzewa, krzaki, kaktusy
Źródło: saveearth.fora.pl/a/a,44.html


Temat: Jak rozmnożyć bluszcz i jakie są jego wymagania co do gleby?
"Bluszcz Hedera helix łatwo można rozmnożyć przez sadzonki wierzchołkowe.
Tniemy szczytowe fragmenty pędów (około 10 cm), usuwamy dolne liście i tak przycięte sadzonki wkładamy po kilka do doniczek wypełnionych mieszanką trzech części żyznej ziemi ogrodowej z jedną częścią piasku."


Więcej czytaj: http://www.wymarzonyogrod.pl/zrobisz-to-sam/sadzenie-i-pielegnacja-roslin/jak-rozmnozyc-bluszcz_,1341_113.htm

wymarzonyogrod.pl - to niezwykły portal, nieprzebrana baza info o ogrodach. Tam trzeba zaglądać!
Zob. też: Encyklopedia pnączy: www.pnacza.info

Źródło: barcinek.fora.pl/a/a,208.html


Temat: Przestrzeń publiczna i urbanistyka
Hmm, to jest kwestia, którą należałoby dogadywać indywidualnie ze wspólnotami mieszkaniowymi albo właścicielami kamienic. Może jednak prowadząc szerzej zakrojoną akcję na rzecz takiego rozwiązania udaloby się przekonać więcej wspólnot?

Wydaje mi się, że warto się o to postarać - zwróćcie uwagę, jak przyjemnie jest choćby w ogródkach takich knajp jak 4art czy Secesja - kwestia ceglanych murów i porastającego je bluszczu. A nawet bloki z wielkiej płyty stają się bardziej przyjazne, kiedy pokrywa je jakieś pnącze, jest na to przykład vis-a-vis Teatru Muzycznego.
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,34.html


Temat: PORADNIK DZIAŁKOWCA.. ogródki, ogrody rady i porady...
beda dla ciebie odnozki, w sobote biore sie za grabienie pierwszych opadlych lisci, reszte spadnie za 2 tygodnie i bedzie ino lysy badyl piol sie po scianie...
ja mam caly dom obrosniety tym bluszczem to bluszcz piecioplaczasty ktory jest tez dobrym izolatorem, nie wgryza sie w mury jak to robi bluszcz lub inne pnace...ludzie mieszkajacy w tej kamienicy z tej strony nie maja w ogole grzyba w domu...
Źródło: terierkowo.fora.pl/a/a,252.html


Temat: PORADNIK DZIAŁKOWCA.. ogródki, ogrody rady i porady...
Pnącza mogą pokrywać ogrodzenia (np. siatki zastępujące żywopłoty).
Najszybciej rosnący:
• Rdest Auberta (Fallopia aubertii) - Najsilniej rosnące pnącze w naszym klimacie. Dorasta do 12 m (6-8 m rocznie). Kwiaty białe, drobne ale bardzo liczne VIII-X. W ostrzejsze zimy pędy mogą przemarzać, ale odrastają z podstawy rośliny. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby i stanowiska, jeśli cień nie jest zbyt silny, a gleba zbyt sucha.
Bluszcz pospolity (Hedera helix). Dorasta do 5-10 m wysokości( 0,5-1 m rocznie). Główną ozdobę stanowią ciemnozielone, zimozielone liście. Czepia się podpór korzeniami przybyszowymi. Najlepiej rośnie w cieniu lub półcieniu (widywałam już rosnące w pełnym słońcu, piękne żywopłoty z bluszczu). Nie lubi gleb suchych, kwaśnych. Może być zastosowany zarówno jako pnącze jak i roślina okrywowa.

Źródło: terierkowo.fora.pl/a/a,252.html


Temat: TATUAŻE
też mi się bardzo podoba na stopie, ten bluszcz byłby idealny, pamiętam jak kiedyś widziałam taką laskę która miała tatuaż na stopie, wyglądało rewelacyjnie, ona miała bodajże pnącze róż z drobnymi różyczkami ciągało się aż wokół kostki.

podobają mi się też bardzo te gwiazdki u Rihanny, i miejsce fajne i wzorek.

Źródło: babskiswiat.net/viewtopic.php?t=553


Temat: Trujące rośliny w ogrodzie
W sumie jest wiele trujących roślin, również ozdobnych. Jeśli chodzi o cisy, to właśnie ta czerwona i słodka osnówka nasionka jest jedyną jadalną częścią cisa. Trujące jest malutkie, czarne nasionko znajdujące się wewnątrz osnówki. pozostałe części rośliny również są trujące. Zresztą bluszcze - często stosowane jako pnące zasłony murów - również są trujące...
W razie czego służę pomocą ogrodniczą. Pamiętaj np. że wiele tulipanów (zwłaszcza odmiany papuzie) nie powtarzają kwitnienia, jeśli nie są wykopane i odpowiednio przechowywane (gazowane). Ale szkoda zachodu, jeśli jedna cebula kosztuje 70 - 80 gr. Z tulipanów polecam odmiany botaniczne - są niskie, mają wiele kwiatów i przy odpowiednim nawożeniu wiosną powtarzają kwitnienie, tworząc bajeczne grupy. Należy je tylko gęsto sadzić.
A konwalie rozrastają się w strasznym tempie i trudno je ograniczyć, w razie czego lepiej od razu zrobić im "getto"
Źródło: forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=11575


Temat: 2 metrowa Wieża Eiffla
Darek18:>
Jako model do ćwiczenia wprawek w spawaniu - temat sympatyczny i ciekawie wykonany. (ujęcie 3 zdjęcia - znakomite). Po zabezpieczeniu antykorozyjnym (choćby pociągnięciu pędzlem odrdzewiaczem - tworzy się jakaś warstewka zabezpieczająca, ale z czego to nie pamiętam lub farbą "młotkową"), model mógłby dzielnie pełnić rolę podkonstrukcji pod winorośl czy inne pnącze typu bluszcz czy powój, lub jako samodzielny element wystroju ogrodu.
We wnętrzu, kratka na pierwszym poziomie znakomicie spełniłaby rolę stojaka na parasole, czy koszyka na czapki i rękawiczki, a zwieńczenie > rolę wieszaka (konstrukcja sprawia wrażenie stabilnej).
Prawdziwa sztuka, krytyk się nie boi...
A że termika przy spawaniu, daje o sobie znać przy bardziej skomplikowanym modelu: ściąga i kręci. Najlepiej doświadczyć tego samemu. Gratulacje!
Źródło: ww.mt.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5171