generau i jego historie

photo

Temat: [html] wysokość obrazka w IE
Obrazki się nie rozpychają, bo pasują do wymiarów komórek.
Zawsze pod obrazkiem jest parę pikseli wolnego miejsca, nigdy nad.
Przykład kodu:
   
   <tr>
      <td bgcolor="red">
         napis1
      </td>
   </tr>
   <tr>
      <td height="24">
           <img src="graf/obrazek.jpg" border="0"/>
      </td>
   </tr>
   <tr>
      <td bgcolor="red">
         napis2
      </td>
   </tr>
   <tr>
      <td bgcolor="red">
         napis3
      </td>
   </tr>

No i tak pomiędzy napisem 1 a obrazkiem oraz pomiędzy napisem 2 a 3 nie ma przerwy. Jest natomiast pomiędzy obrazkiem a napisem 2. Nawet jak dam jeszcze tabelę pomiędzy znaczniki <td> i znowu <tr><td> i dopiero obrazek to i tak przerwa występuje. W style.css dałem:
img
{
   border: 0px;
   margin: 0px;
   padding: 0px;
}
table
{
   border: 0px;
   margin: 0px;
   padding: 0px;
}
tr
{
   border: 0px;
   margin: 0px;
   padding: 0px;
}
td
{
   border: 0px;
   margin: 0px;
   padding: 0px;
}
I tak dalej błąd jest. Gdy zwiększam o wysokość z 24 to przerwa rośnie w obie strony. Gdy zmniejszam nic się nie dzieje, nie znika przerwa na dole. Gdy w ogóle wyrzucę height to przerwa na dole też nie znika. Oczywiście w operze problem nie występuje. Występuje w IE, ale nie wiem jakiej wersji bo nigdzie nie pisze w panelu sterowania. Ta wersja co domyślnie z windowsem XP się instaluje jest. Jak wobec tego problemu się pozbyć, czy nie da? Oczywiście przykład na górze jest pokazowy, wiadomo można dać <br /> zamiast <tr> i problemu nie będzie, ale w rzeczywistości potrzebuje tych <tr> bo no mam tabele zagnieżdzone i dałem tutaj taki przykład prosty, żeby senk problemu było widać.
Aha jeszcze w woli ścisłości przerwa ma kolor parametry ze znacznika ciała <body bgcolor="ten". Może też mieć kolor taki jak tabela do której znaczniki <tr> się odnoszą. Podejrzewam, że nie da się nic z tym zrobić podobnie jak z przezroczystością .png (czy ciemniejszym jej kolorem w IE niż reszty przeglądarek toteż w ogóle nie używam obrazków w formacie .png) ale to chce wiedzieć na 100%. Także jak ktoś miał ten problem i jest na bank pewien, że nic się nie da zrobić to prosze dać znać, to we flashu zrobie stronę a porzuce pisanie w htmlu.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1518546.html