generau i jego historie

photo

Temat: NIe moge otworzyc niektorych stron...
To może inaczej...
Wchodząc na tą stronę zapewne masz na celu sprawdzenie rozkładu jazdy tak?
http://mpk.legnica.pl/komorka.html

Źródło: centrumse.pl/forum/index.php?showtopic=32414Temat: Legnica - zaprasza.
Cygańskich taborów czar,
Eskadra po raz trzeci, Zmiana rozkładu - Rodak donosi
Wiadomości Legnicka Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Romów w Legnicy zapraszają na promocję książki „ME SOM GADZIO. MOJE SPOTKANIA Z CYGANAMI” Andrzeja Cyrano, która odbędzie się 18 listopada 2009 r. o godz. 17:00 w Czytelni Naukowej (ul. Piastowska 22).

Andrzej Cyrano, urodzony w Krakowie, z Dolnym Śląskiem związany jest od 1953 roku. Plastyk, grafik w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, autor m.in. opracowania graficznego do pierwszego wydania „Pieśni Papuszy” – romskiej poetki Bronisławy Wajs (Wrocław, 1956). Entuzjasta kultury romskiej, przyjaciel wielu legnickich Romów.

„Jako kilkuletni wisus wymykałem się z domu, żeby z bliska przyglądać się cygańskiemu taborowi często obozującemu nieopodal domu. Pamiętam, że te zdobne wozy ustawione półkolem wokół płonącego czasem ogniska i te krzątające się między nimi tajemnicze, wielobarwne postaci o śniadych twarzach i kruczoczarnych włosach przypominały mi arenę cyrkową, którą wtedy miałem okazję chyba ze dwa razy widzieć (dziś we wspomnieniach kojarzą mi się ze sceną teatru). Było wśród nich jakoś inaczej, bardziej kolorowo i zawsze coś się działo. Wszystko różniło się od obrazków z mojego codziennego życia. A to strawa gotowana w garnku zawieszonym nad ogniskiem, a nie stawianym na kuchni. A to ciemnolicy Cygan wydobywający rzewne tony ze skrzypiec opartych o pierś, za co mój nauczyciel muzyki dałby po łapach! Albo Cyganka, która tanecznym krokiem biegła do wozu, wirując kolorowymi spódnicami tak obszernymi, że zdawało się, iż mogłaby nimi nakryć cały tabor! Pamiętam, że za wszelką cenę chciałem zatrzymać te scenki, które umykały, zmieniały się jak w kalejdoskopie. O aparacie fotograficznym w tamtych czasach nie miałem co marzyć, więc próbowałem rysować. Robiłem to początkowo ukradkiem, nieśmiało, bo nie wierzyłem w swoje możliwości, a nie chciałem być gorszy od tych, których talent do rysunku podziwiałem. Powoli jednak barierę wstydu pokonałem i poczynałem sobie coraz śmielej. Z tamtych czasów pozostał mi koślawy jeszcze rysunek ołówkiem na kartce wyrwanej z zeszytu, którym usiłowałem zanotować ornament zauważony na jednym z wozów. Był on symetryczny, a płynność jego linii była jakby secesyjna. W tamtych czasach secesja była na indeksie, wielu krytyków traktowało ją lekceważąco. Ja, smarkacz, nie wiedziałem o tym, ale nawet gdybym wiedział, nie broniłbym się przed jej urokiem."

Trzecie otwarte spotkanie poświęcone promocji marki Legnicy

Trzecie konsultacje społeczne pt. „MARKA LEGNICY, czyli jak powinno się promować nasze miasto?” organizowane w ramach prac nad strategią zarządzania marką Legnica odbędą się 17 listopada 2009 r., godz. 14.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17. Poprowadzą je eksperci z Agencji Eskadra MarketPlace, która przygotowuje dla miasta ten ważny dokument.

Podczas spotkania pracujący nad strategią promocji Legnicy eksperci z agencji marketingu terytorialnego Eskadra MarketPlace opowiedzą o swoich dotychczasowych ustaleniach, wskażą najnowsze trendy w zakresie projektowania graficznego logotypów miast i regionów, a także po raz pierwszy zaprezentują kilka strategicznych kierunków budowania pozytywnego wizerunku Legnicy w kraju i za granicą.

Organizatorzy ufają, że zaprezentowane przez Eskadrę analizy i koncepcje zainicjują owocną dyskusję na temat promocji naszego miasta, do udziału w której serdecznie zapraszają wszystkich legniczan. Bo choć markowa Legnica dopiero pojawia się na horyzoncie, jedno już teraz jest pewne: bez aktywnego udziału mieszkańców trudno liczyć na skuteczną i wiarygodną promocję naszego miasta. Zapraszamy zatem raz jeszcze na spotkanie, licząc na Państwa przybycie oraz konstruktywne zaangażowanie w proces zmiany wizerunku naszego miasta.


Termin ostatnich konsultacji społecznych to 15 grudnia br. (godz. 14.00, Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Jordana). Podczas tego spotkania zaprezentowana zostanie strategia zarządzania marką Legnica i System Identyfikacji Wizualnej miasta.Rozkład jazdy linii nr „4” ulegnie zmianie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Legnicy informuje, że z dniem 16.11.2009 r. ulegnie zmianie rozkład jazdy linii nr „4”.
MPK prosi pasażerów korzystających z usług tej linii o wcześniejsze zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów 076 7223413, 076 7223401, w punktach informacyjnych MPK oraz na stronie internetowej www.mpk.legnica.pl.Pozdrawiam
Agata Tokarz-Puzio, p.o. Dyrektora Biura Prezydenta Legnicy
Źródło: klub.senior.pl/showthread.php?t=5699