generau i jego historie

photo

Temat: Oferta krajowa
Nowe połączenie InterCity „ŁEBSKO
Rusza nowy wakacyjny pociąg kategorii InterCity w relacji Warszawa Zach. - Gdynia – Łeba – Gdynia – Warszawa Zach.

Kursować będzie codziennie w okresie od 23.06 do 02.09.2007r
Oferta skierowana jest do podróżnych planujących wypoczynek nad Bałtykiem (okolice Trójmiasta), a w szczególności w Łebie.

PociągŁebsko” zapewnia bezpośrednie połączenie z popularnym kurortem, a kategoria InterCity gwarantuje pasażerom wysoki komfort podróży, uprzejmą obsługę i bardzo dogodny rozkład jazdy. Wszystkim pasażerom na pokładzie IC „Łebsko” serwowane będą napoje i słodka przekąska.

www.intercity.pl
Źródło: travelforum.pl/showthread.php?t=2813Temat: Brak bezposredniego pociagu z Wejherowa do Krakowa :(
Powiem tak. Oczywiście autor tego postu ma rację. W sezonie letnim nie zatrzymują się w Wejherowie żadne pociągi spółki PKP Intercity. Przez Wejherowo w sezonie letnim kursuje 5 pociągów PKP Intercity, natomiast poza sezonem pociągów jest mniej. Poniżej zamieściłem godziny przelotów przez stację Wejherowo pociągów PKP Intercity kategorii IC, Ex i TLK.
Mając na myśli, pociąg sezonowy, chodzi o pociąg kursujący w okresie letnim:

- nocny, sezonowy TLK: Kraków - Kołobrzeg - Kraków (przelot do Kołobrzegu - godz.6:25 i powrót do Krakowa - godz. przelotu - 23:19)
- dzienny, sezonowy TLK Posejdon: Warszawa - Kołobrzeg - Warszawa (przelot przez Wejherowo ok. godz. 11:19 i godz. 17:26 do Warszawy, powrót)
- dzienny, sezonowy InterCity Łebsko: Warszawa - Łeba - Warszawa(przelot przez Wejherowo ok. godz. 12:18 i powrót do Warszawy ok. 15:31)
- dzienny, sezonowy EX Szkuner: Kołobrzeg - Kraków Główny - Kołobrzeg (przelot przez Wejherowo do Krakowa ok. 12:32, a do Kołobrzegu przelot 18:16)
- dzienny, stały EX Słupia: Słupsk - Warszawa - Słupsk (przelot do Warszawy-5:40, powrót do Słupska, przelot przez Wejherowo godz. 21:00)
- dzienny, stały TLK Pobrzeże: Kołobrzeg - Warszawa - Kołobrzeg (1.w sezonie letnim nie kursuje na odcinku Gdynia - Kołobrzeg 2. pociąg jako jedyny z PKP IC zatrzymuje się w Wejherowie. Godzina odjazdu do Warszawy to 10:29, natomiast powrotny do Kołobrzegu odjeżdża o 17:33)

I to wszystkie obecnie pociągi PKP IC, które można spotkać w Wejherowie.
Pociągi tej spółki nastawione są na większe miasta, więc niezbyt widziałbym tu postój EX Słupi w Wejherowie, ponieważ wydłużało by to czas podróży tego pociągu, a Ekspresy jak sama nazwa wskazuje nie mogą zatrzymywać się wszędzie. A ze Słupskiem, Wejherowo ma dobre połączenie, więc nie widzę potrzeby postoju tego pociągu. Natomiast nocny TLK Kołobrzeg - Kraków jest pociągiem sezonowym, zastępczym do pociągu, który kursuje poza sezonem czyli pośpieszny Ustronie. Poza wakacjami zatrzymuje się w Wejherowie, tyle, że jest obsługiwany przez PKP Przewozy Regionalne, ale nie widziałbym też przeszkód, żeby zainterweniować do PKP Intercity, aby w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie w grudniu br., aby ten TLK zatrzymywał się w Wejherowie. Zaznaczę, że kilka lat temu, ten pociąg miał postój w Wejherowie, ale tylko w kierunku Kołobrzegu.
Źródło: forum.wejher.com/viewtopic.php?t=2945


Temat: PKP Przewozy Regionalne
PKP Przewozy Regionalne na wakacje uruchamia 220 dodatkowych połączeń

<SCRIPT language=Javascript1.2 type=text/javascript> function wypisz_e0f31c6(x) { if (x > 0.1*23643){ document.write(' Tematyka: wakacyjny rozkład jazdy PKP, PKP Przewozy Regionalne, trasy, połączenia, na wakacje, dodatkowe, wakacyjne pociągi, wagony, Nowe połączenia PKP na wakacje


'); } } var zap_3a06e7fb8; zap_3a06e7fb8 = window.frames.length; wypisz_e0f31c6(zap_3a06e7fb8); </SCRIPT><NOSCRIPT></NOSCRIPT><SCRIPT language=Javascript1.2 type=text/javascript> function prn(a) { if (a == '') { document.write(a); }} prn('wakacyjny rozkład jazdy PKP, PKP Przewozy Regionalne, trasy, połączenia, na wakacje, dodatkowe, wakacyjne pociągi, wagony,') </SCRIPT>Od najbliższej soboty (21.06.08) spółka PKP Przewozy Regionalne uruchomi na wakacje kilkadziesiąt dodatkowych połączeń. Wakacyjne pociągi pojawią się na 200 krajowych i 20 zagranicznych nowych trasach.
Podczas tegorocznych wakacji na trasy wyruszy ponad dwa razy więcej dodatkowych pociągów niż rok temu - powiedział rzecznik prasowy spółki, Łukasz Kurpiewski. Pociągi kursujące na stałych trasach na okres wakacyjny będą wydłużone o dodatkowe wagony. Wakacyjne pociągi będą kursowały do końca sierpnia.

Podróżni będą mogli skorzystać z nieczynnych poza sezonem tras kolejowych, jak np. z Lęborka do Łeby, ze Słupska do Ustki oraz z Koszalina do Mielna. Dodatkowe wagony będą też kursowały z Wysokiej Kamieńskiej do Kamienia Pomorskiego czy z Zagórza w Bieszczadach do przygranicznego Łupkowa.

PKP Przewozy Regionalne zaoferują też bezpośrednie rejsy z Warszawy nad Balaton czy do Irkucka. Przewoźnik uruchomi też połączenia w czeskie i słowackie Tatry, a także nad bułgarskie plaże: połączenie Kraków - Warna.

Spółka przygotowała też wagony przystosowane do przewozu rowerów, a na najbardziej popularnych trasach będą kursowały piętrowe wagony pasażerskie.

Przewoźnik wprowadził także wakacyjne oferty promocyjne dla podróżnych - bilet nadmorski oraz połączenie w dobrej cenie. Promocja obejmuje m.in. połączenia lokalne do nadmorskich miejscowości, głównie na zachodnim wybrzeżu - podkreślił rzecznik. <!-- google_ad_section_end -->
Źródło: travelforum.pl/showthread.php?t=4169


Temat: Interesujące teksty w prasie o kolei
za: http://www.rynek-kolejowy...=wiecej&id=6965

Za niewiele ponad miesiąc, w nocy z 8 na 9 grudnia, w całej Europie wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Spółka PKP Intercity chwali się, że w jej nowej ofercie nastąpi „rewolucja w komunikacji międzynarodowej” i poprawa w krajowej. Ta druga uwaga nie dotyczy niestety pociągów kursujących magistralą E-65 Warszawa - Gdynia.
Zapowiedzi są szumne - być może za dwa lata, a podczas Euro 2012 to już na pewno, trasę z Warszawy do Gdańska pociągi pokonają w dwie godziny. Pozostaje zatem wiara, trzymanie kciuki za prace modernizacyjne (na razie są one prowadzone między stolicą i Legionowem) i zaciskanie zębów jeszcze przez kilkadziesiąt miesięcy.

W tej chwili najszybciej trasę na Pomorze Środkowe pokonuje IC Kaszub, który między Warszawą Wschodnią a Gdańskiem Głównym nie zatrzymuje się. Średnia prędkość między W-wą Centralną i Gdańskiem Gł. to 81 km/h. Nie ma się co jednak oszukiwać - nie jest to wynik rzucający na kolana. Dla porównania: każdy Ex lub IC do Krakowa osiąga średnią prędkość 106 km/h, EC Polonia ze stolicy do Katowic (z postojem w Sosnowcu) 99, a IC Lech bez postojów do Poznania 103 (w tej chwili, podczas modernizacji węzła poznańskiego rozkład jest zmodyfikowany, a prędkość wynosi 94 km/h). IC Kaszub kursuje na trasie Kraków - Gdynia; jest to jedyny pociąg pokonujący tę relację, który na stacji Warszawa Wschodnia nie ma zmienianej lokomotywy.

Przed rokiem szefowie PKP IC chwalili się, że w trosce o cenny czas pasażerów na całej trasie „Kaszuba” prowadzi ten sam elektrowóz (EP 09). W nowym rozkładzie jazdy na Wschodniej zaplanowano jednak 8-minutowy postój, co sugeruje, że lokomotywa będzie zmieniana. A ponieważ PKP PLK znów w kilku miejscach ograniczyły prędkość, czas jazdy (dla wszystkich pociągów) wydłuża się też na trasie do Gdańska. Efekt? „Kaszub” ma czas przejazdu dłuższy o 17 minut, a średnia prędkość między Warszawą i Gdańskiem zmniejsza się z 81 do 76 km/h...

Cykliczność po raz kolejny udało się utrzymać tylko w kierunku Trójmiasta - tu nastąpiła zmiana: z W-wy Centralnej pociągi będą odjeżdżać nie 50, lecz 55 minut po pełnej. Każdy z pociągów ma wydłużony czas jazdy, średnio o 10-15 minut. I tak na przykład: Ex Małopolska - odjazd z Warszawy 14.55 (obecnie 14.50), przyjazd do Gdyni 20.05 (w tej chwili 19.51). IC Norwid - odjazd 18.55 (18.50), przyjazd 23.56 (23.39). W powrotną stronę czas przyjazdu do Warszawy nie zmienia się, w przeciwieństwie do odjazdów z Trójmiasta. Norwid: Gdynia 6.53, Gdańsk Gł. 7.25 (w tej chwili 7.06 i 7.35), Kaszub 5.05 i 5.35 (5.21 i 5.50). I tak dalej... Żeby było śmieszniej, Norwid w kierunku Gdyni będzie się zatrzymywał w Tczewie. Po co? Zasadniczo układ pociągów pozostanie niezmieniony. Do likwidacji idzie Ex Opolanin. W jego miejsce Ex Heweliusz pojedzie z Gdyni do Gliwic (z Gdyni o 13.52, z Warszawy do Trójmiasta o 11.55). Z Warszawy w porze „Opolanina” o 10.55 (czyli godzinę wcześniej niż w tej chwili) wyjeżdżać będzie posezonowy pociąg TLK Pobrzeże do Kołobrzegu; podobnie jak w tym roku, będzie także latem 2008 kursować w letnie weekendy do Gdyni, tyle że jako TLK Oksywie. Utrudnienie czeka pasażerów korzystających z popularnego, porannego TLK Wybrzeże (do Gdyni ten skład wraca o 18 jako Ex. Heweliusz). Pociąg zmieni nazwę na TLK Czartoryski i w tych samych godzinach pojedzie do Lublina. Nie dotrze jednak do Warszawy Centralnej, lecz na Wschodniej zmieni kierunek i pojedzie dalej na Lubelszczyznę. Metamorfozę przejdzie także sezonowy Ex Nida. Nie będzie już na Wschodniej dzielony na część kielecką i lubelską, lecz pojedzie przez Dęblin, Radom, Kielce i Jędrzejów do Krakowa. „Nida” (a nie Ex Szkuner) będzie też prowadzić w weekendy krakowskie wagony na Hel. TLK Posejdon zmieni latem (gdy codziennie jeździ do Kołobrzegu) rangę na Ex, a w pozostałym okresie (dwa razy w tygodniu) będzie jeździł pod banderą TLK Wybrzeże. Ale uwaga! W soboty będzie kursować w relacji Warszawa - Kołobrzeg, a nie tylko do Gdyni (powrót w niedziele). Nietypowym projektem jest sezonowy nocny TLK Kraków - Katowice - Warszawa - Hel. Będzie on kursował trzy razy w tygodniu. Nocny TLK Kraków - Kołobrzeg (kursujący od kwietnia do września) pozostanie niezmieniony, natomiast TLK Zakopane - Gdynia będzie kursować codziennie. W nowym rozkładzie nie przewidziano sezonowego IC Łebsko Warszawa - Łeba.

Polecam tradycyjnie komentarze poczytać ...
Źródło: forumtt.pl/viewtopic.php?t=3199


Temat: Konstruowanie wykresów ruchu.....
Przepraszam.... brak mi cierpliwości...rozwine bardziej temat... chodzi o to że kończe właśnie tworzyc rozkład jazdy, fikcyjny stworzony na bazie SRJP 1996/7.... róznica polega na tym że uwzględniłem tam wiele linii których obecnie już nie ma lub są ale nie użytkowane....plus pociągi które już nie jeżdżą lub które nigdy nie istniały...Chciałbym to urzeczywistnic w Trainzie ale niewiem czy mi to uciągnie.... mapa bez otoczenia, same tory, budynki dworców, perony itp i nic więcej.....linie miały by byc w skali 1:10 w celu zmniejszenia odległości i tym samym zmniejszenia wykorzystania pamięci operacyjnej itd. no ale to i tak wychodzi około 450 km torów....żeby wszystko grało do obsługi wszystkich pociągów potrzebne jest 176 lokomotyw, 104 autobusy szynowe, 146 składów klasy drugiej i jeszcze około 50 składów dalekobieżnych.....boje się że Trainz mi tego nie uciągnie....dlatego szukam jakiejś podobnej aplikacji, która bardziej by się sprawdzała od strony skryptów żeby to wszystko grało jakoś...a nie od strony graficznej...

oto tabele....uprzedzam to fikcja dlatego nie które nr tabel mogą nie pokrywac się z rzeczywistościa:
313 - Inowrocław - Inowrocław Rąbinek - Kruszwica - Mogilno
314 - Mogilno - Orchowo
341 - Poznań - Rokietnica
342 - Piła Gł. - Bzowo Goraj - Drawski Młyn - Krzyż
344 - Bzowo Goraj - Rogoźno Wlkp. - Wągrowiec
345 - Piła Gł. - Krzyż
346 - Krzyż - Wałcz
365 - Piła Gł. - Wałcz
373 - Wałcz - Płytnica - Węgierce - Złotów
374 - Słupsk - Lubuń - Budowo
380 - Słupsk - Lębork
381 - Bytów - Korzybie - Sławno
381a - Słupsk - Sławno - Darłowo
381b - Lipusz - Bytów
383 - Szczecinek - Słosinko - Miastko - Kępice - Korzybie - Słupsk
384 - Człuchów - Słosinko
385 - Chojnice - Brzeźno Człuchowskie - Człuchów - Czarne - Szczecinek
387 - Piła Gł. - Chodzież - Gołańcz
388 - Gniezno - Gniezno Winiary - Sława Wlkp.
389 - Gniezno - Gniezno Winiary - Janowiec Wlkp. - Damasławek - Kcynia - Nakło n/Notecią
390 - Poznań Gl. - Poznań Wschód- Sława Wlkp. - Skoki - Wągrowiec - Gołańcz - Kcynia - Szubin - Bydgoszcz Gł.
391- Żnin - Szubin
392 - Mogilno - Barcin
394 - Maszewo Lęb - Bytów
395 - Wągrowiec - Damasławek - Żnin - Barcin - Pakośc - Inowrocław
396 - Bytów - Miastko
397 - Janowiec Wlkp - Skoki
400 - Tczew - Szymankowo - Malbork
401 - Toruń Gł. - Toruń Wsch, - Toruń Płn. - Unisław Pom.
402 - Toruń Płn. - Czarnowo
403 - Chełmża - Mełno
406 - Jabłonowo Pom. - Kisielice - Prabuty
407- kwidzyn - Kisielice - Biskupiec Pom. Miasto
408 - Raciąż - Glinojeck
410 Nasielsk - Raciąż - Sierpc - Toruń Wsch. - Toruń Gł
411 Kornatowo - Chełmno
412 kwidzyn - Smętowo
413 Kwidzyn - Prabuty
414 Szymankowo - Nowy Staw - nowy Dwór Gd.
415 Toruń Gł. - Toruń Wsch. - Chełmża - Kornatowo - grudziądz - Gardeja - Kwidzyn - Malbork
416 Brodnica - Kowalewo Pom. - Chełmża - Unisław Pom. - Bydgoszcz Wsch. - Bydgoszcz Gł.
418 Płock - Sierpc - Brodnica
419 Unisław Pom. - Chelmno
422 - Gardeja - Łasin
423 Laskowice Pom - Twarda Góra - Nowe
424 nakło n/ Notecią - Więcbork - Chojnice - Brusy - Lipusz - Kościerzyna
426 Piła Gł. - Krajenka - Złotów - Wierzchowo Człuch. - Chojnice - Czersk - Starogard Gd. - Tczew
427 Wierzchowo Człuch. - Brzeźno Człuch.
428 Smętowo - Morzeszczyn - Gniew
429 Laskowice Pom. - Śliwice - Szlachta - Czersk - Bąk
431 Działdowo - Tama Brodzka - Brodnica - Jabłonowo Pom. - mełno - grudziądz - Laskowice Pom. - Wierzchucin - Tuchola - Chojnice
432 Smętowo - Skórcz - Szlachta - Lipowa Tucholska
433 Skórcz - Starogard Gd.
434 Starogard Gd. - Skarszewy
435 Tczew - Pszczólki - Skarszewy - Kościerzyna
436 Świecie n/Wisłą - Terespol Pom. - Pruszcz Bagienica - Więcbork - Złotów
437 Brodnica - Tama Brodzka - Nowe Miasto Lubawskie - Kurzętnik - Iława Gł.
438 Nowe Miasto Lubawskie - Zajączkowo Lubawskie - Lubawa
439 Tuchola - Pruszcz Bagienica - Koronowo
440 Bydgoszcz Gł. - Maksymilianowo - Wierzchucin - Lipowa Tucholska - Bąk - Kościerzyna - Somonino - Gdańsk Osowa - Gdynia Gł.
441 Pruszcz Gd. - Stara Piła - Kartuzy - Lębork
444 Rybno Kasz. - Żarnowiec E.W
445 Wejherowo - Rybno Kasz. - Choczewo - Garczegorze
446 Somonino - Kartuzy
448 Swarzewo - Krokowa
450 Gdynia Gł. - Reda- Puck- Swarzewo - Władysławowo - Hel
451 Gdynia Gł. - Reda - Wejherowo - Lębork - Garczegorze - Łeba
452 Tczew - Pszczółki - Pruszcz Gd. - Gdańsk Gł. - Gdynia Gł.
454 Lębork - Maszewo Lęb
455 Gdańsk Osowa - Kokoszki - Stara Piła
501 Prabuty - Myślice - Miłomłyn - Ostróda
502 Miłomłyn - Morąg
503a Elbląg - Tolkmicko - Braniewo
504 Malbork - Myślice - małdyty
505 Bogaczewo - braniewo
506 Myślice - Elbląg
507 Malbork - Elbląg - Bogaczewo - Małdyty - Morąg
508 Działdowo - Turza Wlk. - Samborowo - Ostróda
Źródło: trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=3163